Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro lavastus “homset oodates” sel nädalal taas Tallinnas

04.03.2014 11:08

oodates homsetPärast novembris toimunud etendusi Nordwind festivalil Berliinis ja Hamburgis on Mart Kangro soololavastus “waiting for tomorrow”/”homset oodates” sel nädalal taas Kanuti Gildi SAALi laval. Lavastust mängitakse kolmel korral, 6.-8. märtsini kell 19.30, etendused on eesti keeles.
Mart Kangro on lavastustega „waiting for tomorrow“ ja „samm lähemale“ on ka Eesti teatri aastaauhindade 2013 nominent.

Vastusena oma eelmisele soolole "Can't Get No/Satisfaction" (2009), mille keskmes oli autor oma loomingulises ebakindluses, vahetab Mart Kangro poolt, sukeldudes oma ihade ja ootuste allhoovustesse vaatajana. Ta üritab mõista, miks nii sageli on tema ootused kantud igatsusest millegi üleva järele. Kuivõrd tungiv vajadus kogeda emotsionaalselt midagi erilist mõjutab vaatajana tema taju ja kriitikameelt ning kuivõrd haavatavaks ta muutub selles pidevas näljaseisundis.

Lavastuses keskendub ta sentimentaalsuse ja paatose mõjumehhanismidele ja nende ekspluateerimisele teatris. Kuidas kaastundele ja empaatiale rõhumine draama koostisosana aitab värvida etendust. Millal banaalne muutub ilusaks. Millal tavaline mõjub erilisena. Millal ülepakutud on tõesti ülepakutud...

Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta keskendunud omaenda koreograafilistele töödele, mille fookuseks on liikumise detailid ja selgus. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, Eesti muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U: .

Idee, koreograafia ja esitus: Mart Kangro
Muusikaline kujundus: Taavi Kerikmäe
Dramaturgiline abi: Christina Ciupke (Berliin)
Valgus ja tehnilised lahendused: Kalle Tikas
Fotod: Tarvo Varres
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Projekt on kaasprodutseeritud koostöös rahvusvahelise võrgustikuga SAMARA, Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt loodud pikaajaliste võrgustike mobiilsusprogrammi toetusel.

Etendused toimuvad 6., 7. ja 8. märtsil kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn).
Etendused on eesti keeles.
Lisainfo: www.saal.ee