Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro ja Christina Ciupke esietendus Kanutis

05.03.2008 11:40

5. ja 6. märtsil kell 19.30 esietendub Kanuti Gildi SAALis Mart Kangro ja Christina Ciupke uuslavastus "Winners versus Losers".
See on kriitiline kaemus eneseteostusele, mida juhib ettekujutus oma ideaalsest minakuvandist, ning viisidele, kuidas seda kuvandit soovitakse peegeldada väljapoole. Kuidas jätta head muljet? Või õigemini: miks jätta head muljet? on kohane küsimus. Navigeerimine oma personaalses põhiseaduses võib saada suureks väljakutseks, kui toetuda ühiskonna poolt pakutud stereotüüpsele, õige-vale väärtushinnagutel põhinevale manuaalile. Lavastuse algmaterjal koorus välja mahukast uurimustööst, kus seati luubi alla inglise keele õpikutes kasutatav tekstimaterjal, lähtudes lausete sisust ja sõnumist, mitte grammatikast ja süntaksist.

Berliinis resideeruv ja töötav Christina Ciupke on rahvusvaheliselt tunnustatud koreograaf ja tantsija, kes peamiselt soolosid ja duette lavastades vastandab oma töödes multimeediat tantsule ja teistele eneseväljenduse vormidele.

Mart Kangro keskendub oma töödes inimkeha ning liigutuse tähendustele ja tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis. Ta lõpetas TPÜ koreograafia õppetooli 1996. aastal. On töötanud Rahvusooperis Estonia balletiartistina. Loonud 8 täispikka tantsulavastust. On pälvinud Eesti Teatriliidu aastapreemia 2003. aastal. Tema lavastusi on esitatud enam kui 20 Euroopa riigis ja USA-s.

"Winners versus Losers" on Kangro ja Ciupke teine koostöö. Eelmisel aastal valmis neil lavastus "Longer than Expected". Pärast esietendust Tallinnas ootab ees tuur Saksamaa linnades.

Lisainfo: www.saal.ee või Mart Kangro 56679430