Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Marina Chirkova tähistab lavajuubelit balleti “Kameeliadaam” etendusega

11.03.2009 15:34

Homme, 12. märtsil tähistab baleriin Marina Chirkova balletiga "Kameeliadaam" oma kahekümnendat lavajuubelit.

Marina Chirkova lõpetas Vaganova nimelsie balletiakadeemia 1988. aastal ning asus tööle Peterburi Maria Teatris. Pärast kümne aasta pikkust säravat karjääri saabus tantsijanna vanaema sünnimaale Eestisse ja alates 1999. aastast on ta Rahvusooper Estonia solist. Ta on tantsinud peaosi ballettides "Don Quijote", "Kameeliadaam", "Sülfiid", "Luikede järv", "Uinuv kaunitar", "Giselle", "Pähklipureja", "Romeo ja Julia", "Anna Karenina" jpt.

"Ma ei kahetse hetkegi, et Eestisse tulin. Olen siinse kümne aastaga tantsinud palju uusi rolle," ütles Marina Chirkova. "Tänan südamest repetiitoreid ja lavastajaid, kes on minuga töötanud – Tiiu  Randviir, Helmi Puur, Aime Leis, Elita Erkina, Viktor Fedortšenko, Juri Jekimov, Irina Härm, Tiit Härm ja Mai Murdmaa."

Marina Chirkova on esinenud paljudes välisriikides, sealhulgas Suurbritannias, Taanis, Itaalias, Hispaanias, Iisraelis, USAs, Kanadas, Koreas, Prantsusmaal, Jaapanis, Norras, Brasiilias, Argentinas jm.
Marina Chirkovat on pärjatud mitmete auhindadega: Moskva rahvusvahelise balletiartistide konkursi II auhind (1993), laureaaditiitel VII rahvusvahelisel balletiartistide konkursil Moskvas samal aastal, Peterburi Raadio Meridian auhind teenete eest koreograafia valdkonnas (1994), Eesti teatri aastaauhind muusikalavastuse alal balletipaari aastatöö eest koos Vladimir Arhangelskiga (1999), Eesti Kultuurkapitali stipendium (2000), Philip Morrise parima tantsija auhind (2002), Eesti teatri aastaauhind muusikalavastuse alal Rose'i osatäitmise eest balletis "Shannon Rose" (2006).

2005. aastal asutas Marina Chirkova balletikooli Luikede Lend, kus töötab juhendaja ning pedagoogina. 2008. aastal oli ta heategevusürituse "Talentide kevadball" korraldaja.

Juubeliõhtul on Marina Chirkova lavapartneriks noor solist Maksim Chukarjov. Etendust dirigeerib Jüri Alperten.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
www.opera.ee