Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Marilyn” Ugalas

01.12.2006 12:04

Reedel, 1. detsembril jõuab Ugala teatri suurel laval publiku ette muusikal "Marilyn". Tegu on mahuka ettevõtmisega, kus lisaks Ugala näitlejatele teeb kaasa TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunstitudengite 7. lend ning Viljandi muusikutest koosnev Monroe Orchestra.

Soome autorite Eppu Nuotio, Tiina Brännare ja Matti Seppäneni loodud muusikal kõneleb maailma kuulsaimast blondiinist - popikoonist ja filmitähest Marilyn Monroest, tema heitlikust karjäärist Hollywoodis ning kirevast isiklikust elust. Nii on muusikali paljude tegelaste hulgas ka Marilyni saatuslikud mehed: pesapallitäht Joe DiMaggio, kirjanik Arthur Miller, laulja ja filmistaar Frank Sinatra, president John F. Kennedy ja minister Robert Kennedy.

Muusikalis kõlavad laulud Marilyni kuldrepertuaarist ("Diamond’s Are A Girl’s Best Friends", "I Wanna Be Loved By You", presidendile lauldud "Happy Birthday" jt), samuti palju teisi tema ajastust pärit meloodiaid, mis on tõlkija Kirke Kangro käe all saanud eestikeelsed tekstid.

"Marilyni" lavastajaks on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia professor Kalju Komissarov, lavakujunduse autor Jaak Vaus ning kostüümikunstnik Gerly Tinn. Lavastuse muusikajuht on Peeter Konovalov ja koreograaf Oleg Titov. Peaosalist Marilyn Monroed kehastab Hilje Murel.

Lisainfo
www.ugala.ee/repertuaar/marilyn.html
Piret Aus
52 80 515