Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Marika Naadel avab Vanemuises näituse

03.04.2007 15:14

Vanemuise Publikugalerii avab teisipäeval, 3. aprillil teatri suure maja jalutusruumis kunstnik Marika Naadeli isiknäituse "Mitu palet".

Sellise pealkirja alla on kunstnik koondanud oma mitmetahulise loomingu. Kunstnikuteed alustas Naadel kuivnõelatehnikas cd-graafikat luues. "Mängin teemadega, mis puudutavad argielu, armastust, meid igapäev ümbritsevat," rääkis kunstnik. "Oma piltidel kujutan palju naist, keda vaataja näeb salapäraselt kumava erootilise kehana."
Naadeli sõnul on tema linoollõiked seevastu kurva alatooniga, vaadatud valusama nurga alt. "Mind ärritab, kuivõrd määraval positsioonil tänapäeva elus on raha ja kui kättesaamatuna tundub elus alati see, mida hetkel just kõige enam vajad," lisas Naadel. Samuti on näitusel üleval viis abstraktses laadis maali.
Marika Naadel on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ning alates aastast 2002 kuulub ta Tartu Kunstnike Liitu. Alates 2001. aastast on ta esinenud isiknäitustega Eestis ja Soomes, 2006. aasta kevadel oli Vanemuise väikeses majas üleval kunstniku linoollõigete näitus.

Näitus "Mitu palet" jääb Vanemuise suures majas avatuks 18. maini.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee