Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mari Vihmandi “Armastuse valem” Estonias

17.10.2008 09:26

Reedel, 17. oktoobril rikastub Estonia repertuaar taas ühe eesti algupärase ooperi võrra - maailmaesiettekandele tuleb helilooja Mari Vihmandi "Armastuse valem".

Mari Vihmand on esimesi heliloojaid, kes on keskendunud kõlalise ja meloodilise mõtlemise sünteesile. Tema muusikas ühinevad romantiline kujutlusvõime ja ratsionaalne vormikujundus, läbimõeldud meloodiline arendus ning kõla- ja tämbrimäng. Paljud Vihmandi teosed on inspireeritud luulest ja kirjandusest.

"Armastuse valem" jutustab eelmise sajandi keskpaigas Buenos Aireses elanud Nina Glucksteini ja populaarse tangolaulja Santelmo armastusloost. Ooper mõtiskleb selle üle, kellele kuulub kõigi poolt jumaldatud staar ja tema armastus, kas igavest armastust on olemas ja mis on selle valem. Muusikalise juhi Arvo Volmeri sõnul on "Armastuse valemi" peategelased hõivatud sisemiste vastuoludega ja see kajastub ka muusikas erinevate kõlamaailmade vastandumisega. Ilu ja harmoonia vastanduvad teravatele dissonantsidele ja närvilistele otsingutele.

"Armastuse valemi" toovad teieni muusikaline juht Arvo Volmer, lavastaja Liis Kolle, kunstnik Ann Lumiste ja solistid Helen Lokuta (Nina), Rene Soom (Santelmo), Riina Airenne, Angelika Mikk, Janne Shevtshenko, Juuli Lill, Andres Köster ja Priit Volmer. Ooperit mängitakse sügishooajal neljal korral: 17. ja 18. oktoobril ning 19. ja 21. novembril.

Samaaegselt ooperi lavaletulekuga jõudis poelettidele ka Esther Vilari raamatu eestikeelne tõlge kirjastuselt Varrak. 18. oktoobril kell 17.00 toimub Estonia talveaias raamatu esitlus. Kohal on ka romaani argentiinlannast autor Esther Vilar. Kõik huvilised on oodatud!