Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mara Ljutjuki maalinäitus “Keegi veel” Eesti Draamateatris

15.01.2019 13:28

Mara Ljutjuk "Keegi veel"
Teisipäeval, 15. jaanuaril 2019 kell 16.00 avatakse Eesti Draamateatri 2. korruse jalutussaalis Mara Ljutjuki maalinäitus "Keegi veel".

Mara Ljutjuk: "Selle näituse jaoks on valminud 12 uut figuratiivset maali minu jaoks olulistest teatriga seotud inimestest, kogemustest ja tundmustest. Mind seob teatrimaailmaga lisaks sagedastele teatrikülastustel ka erinevates teatrites dekoraatorina töötamise kogemus (Soome Rahvusooper, Eesti Nukuteater jt). Tunnen tugevat sidet selle põneva kunstivaldkonnaga ja eriti paeluv on minu jaoks "hallide kardinalide" lavatagune maailm. Mul on olnud võimalik osa saada ka oma lähedase teatrikunstnikust sõbra töisest elust ning seeläbi saada aimu selle ala põnevatest telgitagustest.

Teine külg, mis mind teatri teemas paelub, on teatrielu toimimise põhimõtteline erinevus mu enda erialaga. Maalikunstnikuna oled sa nagu ühemeheorkester – ise mõtled välja, ise maalid ja ise organiseerid ka näitused. Siis teater on olemuselt fenomenaalne ja kummaline nähtus, kus sajad inimesed töötavad üheskoos pikalt ja pühendunult ajas hääbuva uue maailma loomise nimel. Teater koondab endasse erksaid ja tulihingelisi tegijaid, kelle eesmärk on peatada mõneks tunniks teatrikülastaja enda elurütm ja pakkuda võimalust samastuda teiste elude ilu ja inetusega ning tunda nende tugevaid tundeid."

Näitus "Keegi veel" rändab 2019.–2020. aastal mööda Eestimaa suuremaid teatreid.

---

Mara Ljutjuk sündis 1978. aastal Tallinnas. Eesti Kunstiakadeemias lõpetas ta 2001. aastal maali erialal ning omandas samas ka haridusteaduste magistrikraadi. Ta on täiendanud end vabade kunstide alal 2007. aastal Hispaanias Valencia Universidad Politécnicas. 2006. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ning Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Alates 2004. aastast on tal olnud mitmeid isikunäitusi ning osalenud mitmetel ühisnäitustel aastast 2000. Maalimise kõrval tegeleb Mara näituste kureerimise ja kujundamisega, on aktiivselt seotud Evald Okase muuseumi programmi kureerimise ja korraldamisega ning õpetab aeg-ajalt Eesti Kunstiakadeemias maalimist.

Mara maalid on vormilt lihtsad ja jutustavad lugusid, milles igaüks võib end ära tunda. Motiivid, mis võivad tunduda tuttavlikud, sest peegeldavad hetki meid ümbritsevast maailmast, mõtestavad lahti inimsuhteid ning juhivad meie tähelepanu elu nüansirikkusele. Mara maalidesse on tundlikult talletatud tihti vaid viivu kestvaid hetki, fragmente elust, stseene millest osa räägib otsesemalt, osad metafoorsemalt argisest ja ringjoonelisest liikumisest. Maral on kolm last (sündinud 2009, 2012 ja 2015), ta elab ja töötab Tallinnas.