Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Mängureid” tutvustav seminar Eesti Nuku- ja Noorsooteatris

13.02.2008 13:05

13. veebruaril kell 15 korraldab Eesti Nuku- ja Noorsooteater suures saalis uuslavastust "Mängurid" tutvustava seminari.

Eelkõige gümnaasiumiklasside õpetajatele suunatud seminari eesmärgiks on tutvustada lavastust "Mängurid" kui suurepärast võimalust integreerida teatrikülastus (vene) kirjanduse õpetamise protsessi. 
29. märtsil jõuab Eesti Nuku- ja Noorsooteatris Jevgeni Ibragimovi lavastuses publikuni vene kirjandusklassiku Nikolai Gogoli näidendil põhinev mastaapne lavastus "Mängurid".

Tegemist on suursündmusega Eesti nukuteatri ajaloos - üle pika aja tuuakse taas lavale nukulavastus, mille sihtgrupiks on täiskasvanud ja noored alates 14. eluaastast. Lavastuse töörühm on rahvusvaheline - lavastaja Jevgeni Ibragimov on pärit Tšerkessiast, kunstnik Pavel Hubička ja valguskunstnik Josef Madera Tšehhist ja helilooja Boris Kipnis Venemaalt, lisaks Nuku- ja Noorsooteatri näitlejatele teevad kaasa külalisnäitlejad Venemaalt.

Lavastusega koos avatakse Nuku- ja Noorsooteatris Nikolai Gogoli elu ja kirjanduslikku tegevust tutvustav muuseum eksklusiivsete, lavastuse müstilise sisuga haakuvate eksponaatidega.

Seminaril räägib "Mängurite" taustast lavastaja Jevgeni Ibragimov, Gogoli-aegset Venemaad avab teatri- ja filmikriitik Boris Tuch, lisaks saab näha katkendit "Mängurite" proovist ja kuulata viiulikontserti lavastuse helilooja Boris Kipnise esituses. Lühikesi nukusketše esitavad Peterburi Teatriakadeemia nukunäitleja eriala lõpetanud külalisnäitlejad.

Anna-Liisa Õispuu 
kirjandustoimetaja
+372 6679 518
+372 5021654
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nukuteater.ee www.noorsooteater.ee