Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mängujuhtide meistriklassi IV töötuba: Aita Vaher ja Raho Aadla

15.05.2017 15:59

Mängujuhtide meistriklass IV
Laupäeval, 3. juunil kell 11.00-18.00 toimub Tallinnas Mängujuhtide Meistriklassi neljas ja selle hooaja viimane töötuba alapealkirjaga "Häälekõla ja kehamängud looduses ja linnas", mille teeb eriliseks see, et mängitakse õues — Tallinna metsas ja vanalinna tänavatel!
 
Väliskeskkond pakub lugematul hulgal võimalusi enesega suhestumiseks. Töötoa eesmärk on lubada kirgastunud kujutlusvõimel luua rikastatud reaalsus, mis sillutab tee spontaansusesse ja julgustab nägema eneses ja ümbritsevas harjumuspärasest rohkemat. Rännak algab vaimu vabastavas looduslikus keskkonnas ning kulgeb sujuvalt tagasi pealinnamüüride kaitsvasse embusse. Märksõnad: häälutamine, huikamine, helindamine, kuulamine, hingamine; keha ja hääl.

Töötuba juhendavad Raho Aadla ja Aita Vaher. Raho on tantsukunstnik ja -õpetaja. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning õpib hetkel EMTA Lavakunstikooli füüsilise teatri magistriprogrammis. Aita on vabakutseline näitleja, draama ja kõnetehnika õpetaja; Lavakooli teatripedagoogika ning EMTA muusika interpretasiooni magister. Ta töötab teatriõpetajana Polygoni Teatrikoolis, Inglise Kolledzis, Saku Huvikeskuses ja Talllinna Ühisgümnaasiumis. Hobideks klounaad, tsirkus ja laulmine.

Eelkõige on oodatud osalema pedagoogid ja juhendajad, kes oma igapäevases töös kasutavad teatrimänge, näiteks teatriprofessionaalide koolitajad, lavastajad, näitejuhid, üldharidus- ja erakoolide teatriringide juhendajad, psühhodraama, avaliku esinemise ja meeskonnatöö koolitajad, üldhariduskoolide huvijuhid jne. Oodatud on huvilised nii etenduskunstide, hariduse ja tervishoiu, kui ka muudest valdkondadest. 

Kuna grupi suurus on piiratud, palume hiljemalt 29. maiks oma osalemise soovist teada anda, samuti kehtib jooksvate kulude tarvis osalustasu €10. Kuna seekordne töötuba toimub õues, peaks osalejad kaasa võtma mugavad vahetusriided ja -jalanõud (ja sall!), mida ei ole kahju mudaseks teha, samuti maksab kohalikku kliimat arvestades igaks juhuks kaasa võtta tuulejope ja/või kampsun (mütsi ja kinnaste vajalikkus selgub vahetult enne töötuba). Töötuba toimub kahes osas, kogunemiseks ja riiete vahetamiseks on olemas kontrollpunkt, kus on ka kohvi, teed ja suupisteid.
 
Küsimused, ettepanekud ja registreerumissoovid edastada aadressile [email protected] või  projektijuht Auri Jürnale aadressil [email protected] või telefonil 5276655.