Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mänguasjamuuseum algatab sotsiaalkampaania “Muuseum ühele. Teater ühele. Kultuur ühele”

02.03.2021 12:06

Tartu Mänguasjamuuseum kutsub kõiki teatreid ja muuseume osalema fotode ja videomaterjalidega sotsiaalkampaanias "MUUSEUM ÜHELE. TEATER ÜHELE. KULTUUR ÜHELE", et vaadata enda sisse, leida üles see, mis ajab vihale ning muuta mängides ja luues leitu selleks, mis ajab naerma.

Suletus, üksteisest eemaldumine, viirusehirm ja sellega koos elamine on räsinud kõiki, olenemata riigist, haridusest, töökohast ja vanusest. Ometi on maailmas midagi, mis suudab kõiki rõõmustada, julgustada ja toetada – see on kultuur. Kuidas aga aidata kultuuril olemas olla, püsida ja areneda, kui elus kultuur muutub konserviks, sest on pressitud ekraanidele, sotsiaalmeediasse, kõrvaklappidesse? Kuidas kasta kultuuri ja kasvatada temast ka klaaskupli all puu, mitte kuivetunud idu? Kuidas leida endas jõud, millega kultuurile hoogu lükata, kui keegi ei küsi, kuidas sul läheb ja kas sul on veel üldse jaksu?

Tartu Mänguasjamuuseumi fotolavastused sarjast "MUUSEUM ÜHELE. TEATER ÜHELE. KULTUUR ÜHELE" peegeldavad muuseumi- ja teatritöötajaid olukorras, kus nad saavad mängida vaid iseendale ja iseendaga ning juurelda hommikust õhtuni küsimuste üle kas muuseum ilma külastajateta on üldse muuseum ja kas teater ilma aplausita on üldse teater.

Fotosid sotsiaalmeedias jagades palume kasutada teemaviiteid #muuseumühele #teaterühele #kultuurühele. Kampaania eesmärk on läbi loomisprotsessi leida endas rõõmu täna, siin ja praegu, sest muul juhul ei suuda me uuesti uksi avades enam isegi mitte naeratada, rääkimata rõõmu ära tundmisest.

Fotograaf: Dario Matson
Idee, tekstid ja mannekeenid: Tartu Mänguasjamuuseumi kollektiiv
Mängupaigad: Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu
Aeg: märts 2021
Meeleolu: hüsteerilis-homeeriline

Mänguasjamuuseumi fotode virtuaalnäituse leiab Facebookis aadressilt:

Lisainfo:
Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
5136716
www.mm.ee