Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Maikellukese Päevad 2015

18.05.2015 11:50

Maikellukese päevadMänguliste kunstide festival MAIKELLUKESE PÄEVAD 2015 toimub 22. ja 23. mail Von Krahli Teatris ja Vene Teatris.  

Mänguliste kunstide festival Maikellukese päevad toimub sel aastal juba kaheksandat korda. Eelmisel aastal osaliselt TTÜ Mektorys toimunud festivalilt sai alguse kunstnike koostöö teadlastega, mis jätkub hoogsalt. Selleaastaste Maikellukese päevade teemaks on tolerantsus. Sellega juhtub viimasel ajal nii Eestis kui maailmas kummalisi asju –
kes ei talu nalja ja läheb selle nimel tapma, kes tahab samasoolised armunud “kappi tagasi” pressida, kes lööb teist usku vennal pea maha, kes saadab sõjapõgenikud koju tagasi... Maailmal on närvid läbi.

Maikellukese päevad käsitlevad seda teemat kõikvõimalikes varjundites. Luubi all on erinevad taluvusepiirid – imelikult käituvast sugulasest ja valet värvi loomast vastiku naabrikorterist tuleva lõhna ja jubeda siniseks keedetud munani. Katsed toimuvad seal kus valge läheb mustaks.

Õhus on küsimused:
Mis juhtub kui kokku saavad ühemõtteline mees ja kahe otsaga asi?
Mis juhtub kui kokku saavad veidra kujuga pink ja normaalne perse?
Mis juhtub kui kokku saavad normaalne verekoer ja imelik jope?
jne...

Asja uurivad Silja Saarepuu ja Villu Plink, Mart Kampus, rühmitus Nagu Naine Oleks Kodus (Mari-Liis Roos, Maria Hansar, Katrin Essenson, Liina Keevallik), kooslus Ringhold (Eleonora ja Kalle Tikas); MKDK muusikud (Raul Keller, Heiki Tikas, Pearu Helenurm, Tarvo-Kaspar Toome, Siim Soop, Jaan Pehk jt) ning Estonian Bad Dream Big Band, Jüri Shestakov, Minna Hint, Rao Heidmets ja Andrei Hvostov.

Seoses selleaastase teemaga on esmakordselt avatud uksed ka väliskülalistele. Prantsusmaalt on tulekul mängulised kunstnikud Justine Schmitt ja Ene Rämmeld ning
Ukrainast näitlejannadest koosnev ansambel Dakh Daughters vapustava kontsertetendusega.

Festival toimub 22.–23. maini Von Krahli Teatris ja 23. mail toimub Vene Teatris Ukraina teatribändi Dakh Daughters ainulaadne ja ainukordne kontsertetendus algusega kell 19.00.

Festivali kontaktisikud:
Katrin Essenson (+372 56352993) ja Liina Keevallik (+372 5016922)

Piletite hinnad: 4€-40€
Piletite eelmüük Piletilevis

Täpsem info: http://www.kirbutsirkus.com
Festivali kava: http://kirbutsirkus.com/?page_id=2008

Kuraatorid on Katrin Essenson ja Liina Keevallik. Festivali korraldavad MTÜ Kirbutsirkus ja MTÜ Kultuurikatel ning kaaskorraldajad on Von Krahli Teater ja Vene Teater. Festivali toetab Eesti Kultuurkapital.