Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Maikellukese päevad 2011

10.05.2011 10:52

Kultuuriaastaks planeeritud kultuuriteemaline festival on sedapuhku seljatamas igasugust materialismi ning liikumas puhtakujulise idealismi suunas. Keskpärastest materiaalsetest oludest on sündimas ideaalne festival. Võidab idee. Täpsemalt öeldes: unistus.
Võidab, sest kapitalismiaja unistuste festival ei tähenda paraku muud kui üht suurt unistuste võiduajamist.

Kõik osalejad on oodatud oma unelmate projekte esitlema nii efektselt kui torust tuleb ja pea võtab, milliste lisamaterjalidega iganes – stiilinäiteid võib tuua stepptantsust kuni peente 3D projektsioonideni. Lava, valgusvihk ja mikrofon on vabad. Peamine on veenda komisjoni, kelle otsus võib muuta maailma - parimat stsenaariumi, mis ei sisalda reisi kuule, ootab järgmisel aastal produtseerimisleping MTÜ Kirbutsrikusega. Teine ja kolmas koht peavad leppima ahvatlevate auhindadega.

Festivali alateemaks jääb siiski kultuur ja küsimus: kas kõik, mille ümbert on rohitud, on kultuur? Kui kultuur tähendab tööd ja vaevanägemist, kuidas saab siis teda „sisse tuua“?

Viimasele küsimusele annab kindlasti vastuse üks teadaolev konkureerija, unistus maailma esimesest kantrimuusikalist "Some Mink Name", mis saab Kanuti Gildi SAALis esitatud koos värvikate vahepaladega. Muusikal on sündinud tänu järgmiste instantside kohtumisele: Paul Cole & The Geat Outdoors ja MKDK muusikud ehk Estonian Bad Dream Big Band. Stsenaariumi ja muusika autor on Paul Cole ja peaosatäitja Taniel Kuntu.

Festivali lisaväärtuseks, nagu ikka, on luuleklubi. Sel aastal on kavas korraldada luuletuur, mis läbib oma teel erinevaid tänavanurki, kus luulet kuulates jalgu puhata. Oodata on ka slämmijate osalust, luulemaastiku performatiivsemad esindajad.
Tuur algab Von Krahli Baari terrasilt, seejärel kulgeb läbi linna ning lõpp-peatuseks on Kanuti Gildi SAAL. Luuletuur on osalejatele TASUTA!

Festivali kava ja esinejate kohta leiab täpsemat infot MTÜ Kirbutsirkuse koduleheküljelt – www.kirbutsirkus.com

Täpsem info: [email protected] / +37256352993
Piletid müügil kohapeal & kassa avatud tund enne algust:
Päevapilet - 5 eur / 2 eur
Üksikpilet – 2 eur / 1 eur

Täname festivali toetajat Eesti Kultuurkapitali. Festivali korraldajad on MTÜ Kirbutsirkus, koostöös Kanuti Gildi SAAL ja Von Krahli Teater. Festivali kuraatoriteks on Liina Keevallik ja Katrin Essenson. Kommunikatsiooni koordinaator ja luuletuuri korraldaja Teresa Põldnurk /+372 5254776. Organisatoorne tugi Klaire Kolmann.