Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Maikellukese päevad 2009

27.05.2009 12:35

28. ja 29. mail toimuvad järjekorras juba kolmandad Maikellukese päevad, mis toovad Von Krahli Teatrisse, Kanuti Gildi SAALi ja Kultuurikatlasse ning linnaruumi kokku talveunest ärganud kunstnikud, kes sel aastal torgivad oma töödega teemat "Kunst kui teraapia".

Toimumiskohtade Von Krahli Teatri, Kanuti Gildi SAALi ja Kultuurikatla vahelisse tänavaruumi – Pühavaimu kiriku esisele Suur Gildi platsile Pikal tänaval – paigutub muuhulgas ka linnaruumis möödujaga suhtlev installatsioon-mäng: valgusfoorid kõnelevad, pangaautomaat väljastab luulet, telefon kuulab ära kõneleja mured ja annab nõu.

Mart Kampus näitab festivali raames katkendit oma tulevasest Niebelungide-teemalisest üminaooperist. MKDK muusikute hiigelkoosseisu Estonian Bad Dream Big Bandi kontserdi raames on taas oodata külalisesinejat Paul Cole'i Ameerikast. Festivali üheks suursündmuseks on Eriti Kurva Muusika Ansambli ja RAMi plaadi presentatsioon-kontsertetendus "Ilus elu", kus külalistena astuvad üles ka Meelis Hainsoo, Ardo Ran Varres, Peeter Volkonski ja Tõnis Mägi. Oma uut plaati presenteerib ka BF (Beggars Farm) ning Weekend Guitar Trio on otsustanud end proovile panna pillidel, mida nad varem mänginud pole.

Eelmisel aastal lavastusega "Miks eesti naised tantsivad" üles astunud daamide seltskond tuleb välja uue performance'iga ja esitleb oma esimest plaati. Lisaks tuleb Tiit Sokk välja fotonäitusega, Eleonora Kampe uue hääleteosega, toimub teraapilise kunsti teemaline konverents ning lühifilmide konkurss teemal "Kunst kui teraapia". Rohkete muusikasündmuste hulgas saab näha ja kuulda ka ansambli Lippajad kontserti. Taas tuleb kokku luuleklubi. Oodata on senitundmatut heli, luulet, lühi- ja suurvorme, ekstaatilist tantsu, seisvaid ja liikuvaid pilte, tsirkuselaadseid nähtuseid.

Festivali kava ja muudki huvitavat leiad aadressilt www.kirbutsirkus.blogspot.com