Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Made in Estonia Maraton 2022

31.01.2022 18:51

Made in Estonia Maraton on sel aastal juba 15. korda toimuv etenduskunstide lühivormide festival. Osalemise ainukeseks tingimuseks on, et kuni 10-minutiline etteaste oleks valminud spetsiaalselt maratoni jaoks. 

Maraton toimub laupäeval, 12. märtsil 2022. 

Maratonil võib paari tunniga kuulmatust saada kuulsus, mõttesähvatusest lõpptulemus, kellest iganes kunstnik ning kunstnikust jällegi kes iganes. Tegemist on kureerimata post-simmaniga, kus etteastete kaupa kogetakse täielikku teadmatust. Seda, mis laval toimuma hakkab, teavad vaid tehnikud. Jah, tegemist on põrsas-kotis-diiliga, kuid kui me midagi teame, siis seda, et 10 minutit kestab vaid 10 minutit.

Kui muidu on maratonil kolm plokki: blackbox, videoplokk ja tühi lava, siis sel aastal võib arvestada, et lisaks vanale-heale-tuttavale tähistame maratoni mõne lisandusega. 2022. aasta maratonil lisandub plokk, mis on valmis lavakujundusega, andes impulsi ruumist inspireeruvatele kunstnikele. Lavaga saab tutvuma tulla vaid mõned päevad varem, seega on toimuv omaette mäng-väljakutse. Seega ei ole Made in Estonia Maratoni vanadel kaladel osalemiseks mitte ainult võimalust, vaid ka põhjus.

Sel aastal toimub maraton jälle laivis.Ootame kuni 10-minutilisi etteasteid.Originaalloomingut, mis on valminud spetsiaalselt maratoniks.Kasutada võib ka videot.Muidugi saab enne proovi teha.Osalemissoovist anna teada 24. veebruariks 2022, kirjutades [email protected] meile kunstnike nimed, etteaste lühikirjeldus ning täpsusta tehnilisi vajadusi.

“Loetud minutite jooksul saab iga registreerunud etendaja realiseerida ühe efektse idee, aga sealjuures on kõik nagu päris: saalitäie publiku ees professionaalse tehnilise toega. See on harjutamiseks ja katsetamiseks legitiimne ruum, aga see on ka eesriide tagant välja tulemine, mitte enam lihtsalt sõprade ringis improviseerimine. Panused on kõrged, aga läbikukkumisel pole vaja karta kriitilisi arvustusi ega tagaseljajutte." – Maarin Mürk, Sirp

Piletid tulevad müüki 9. veebruaril!
VALMIS! YOLO! START!

Valgus: Aleksandr Mirson
Heli: Kenn-Eerik Kannike
Lavakujundus: Anita Kremm, Kristel Zimmer, Liisamari Viik, Linda Mai Kari (Eesti Kunstiakadeemia)
Tehnilised lahendused: Henry Kasch, Kristiina Tang
Projektijuhid: Heneliis Notton, Kristiina Tang
Lisainfo: https://saal.ee/performance/made-in-estonia-maraton-1724/