Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Made in Estonia maraton 2010

16.03.2010 14:33

Laupäeval, 20. märtsil kell 18 kogunevad Kanuti Gildi SAALi taas kunstnikud, et osaleda "Made in Estonia maratonil 2010".

Nüüdseks kolmandat korda toimuval lühivormide festivalil "Made in Estonia maraton" astuvad oma täiesti uute ning selleks üritusteks loodud lühilavastuste, videote ja performance’itega üles paljud meiemaised tegijad erinevatelt kunstialadelt:
Maike Lond, Taavet Jansen, Jaan Ulst, Sandra Z, Renzo van Steenbergen, Kristiina Kapper, Rait Rosin, Eleonora Kampe, Joel Kotsjuba, See Teater, Martin Sookael and the very good Company, Kaja Kann, Triin Lilleorg, Liis Plato, Tõnu Tunnel, Jaak Sapas, Barthol Lo Mejor, Liis Lepik, Maria Aua, Remo Randver, Henry Hütt, Teisi Tubin, Ivar Murd, Laura Kvelstein, Mihkel Ernits, Mihkel Ilus, Anna Aua, Mirjam Varik, Julia Bukovshina, Niina, Helena Ehrenbusch, Kaie Olmre-Hütt, Alissa Šnaider, Katrin Essenson, Siim Tõniste, Jorma Helenurm, Margus Toomla, Kristjan Rohioja, Tarvo Kaspar Toome, Hannes Aasamets, Mirjam Rääbis, Greete Uustal, Elisabeth Arder, Ian Karell, Joao Rei, 10x10 meetrit jt.

Kaja Kann tegi maratoni tarvis järgneva pressiteate, mis ongi sel korral tema etteaste: "Aasta 2010 Made in Estonia tantsumaratonil tehakse midagi sellist, mida sõnadesse panna ei saa. Kanuti Gildi SAALi laval näeb kunstnikke, kes tahavad, et neid vaadatakse, neid, kes eelmisel aastal ei saanud osaleda, neid, kes teevad nalja, kes ei viitsi skippida, kes ühendavad publiku ning esineja, kes püüavad mitte unustada, mis on nende jaoks oluline ning neid kellel on mõtteid; kunstnikke, kes usuvad, et kedagi huvitab, et keegi kuulab ja arvab ja vaatab ja mõtleb kaasa.
Maratonil on võimalik kohtuda inimestega, kes on osa kommuunist, kes teevad ise nalja ja vaatavad teiste nalju, kes jagavad kitsa ringi „põnevat" kunstikogemust üksteisega.
Maratonil ei ole tähtis kunstniku küsimus, seal ei astu üles inimesed, kes teevad midagi tähtsat samal ajal ühes teises paigas, kelle ideed ei ole säravad, kelle info on nii mahukas, et ei mahu 10 minuti sisse.
Maratonil ei näe ühe kunstniku poolt süstematiseeritud mõtete jada, vaid paljude kunstnike lõbusaid, glamuurseid, säravaid, naljakaid, mõttekaid mõtteid, seal pakutakse õlle kõrvale ka perfonksi, nu vobshe hästi."

Toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.
Piletid saadaval üle Eesti.                 
www.saal.ee

Priit Raud 5010419