Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Maailma mastaapseim kaasaegse nukuteatri festival võtab fookusesse Balti riigid

19.09.2023 15:57

Maailma esinduslikem ja mastaapseim kaasaegse nukuteatri festival Mondial des Théâtres de Marionnettes Prantsusmaal seab 2025. aastal toimuva festivaliprogrammi üheks fookuseks Eesti, Läti ja Leedu visuaalteatri.

"Oleme töötanud pikalt selle nimel, et jõuda Baltikumi visuaalteatri programmiga siinsele festivalile ja saame nüüd öelda, et käed selleks on löödud ja kohtumisel festivali kunstilise juhi Pierre-Yves Charlois’ga sai paika pandud, et 2025. aasta festivalil on oma Balti fookus, mis võimaldab viia maailmaareenile lavastused Eestist, Lätist ja Leedust," rääkis Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes’il viibiv visuaalteatrifestivali Tallinn Treff juht Leino Rei, kelle eestvedamisel toimus 2022. aasta mais Tallinnas Balti visuaalteatri esitlusfestival Baltic Visual Theatre Showcase. Kolme Balti riigi visuaalteatrivõrgustike koostöös korraldatava festivali eesmärgiks on tutvustada Eesti, Läti ja Leedu visuaalteatrit Balti riikide publikule ja rahvusvaheliste festivalide korraldajatele ning avada seeläbi siinsetele tegijatele uks rahvusvahelistele lavadele.

"Suur töö seisab ees, aga hea meel on, et meie senine eeltöö – eelmisel aastal käivitatud Balti visuaalteatri esitlusfestival ja Tallinn Treffi aastatepikkune tegevus – kannab vilja," sõnas Rei, kelle juhitavat Tallinn Treffi korraldab Eesti Noorsooteater juba alates 2007. aastast.

Samuti Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes’il viibiva Eesti Noorsooteatri juhi Joonas Tartu sõnul peegeldab selline saavutus Eesti Noorsooteatris tehtavat tööd. "See töö, mida kõik majas igapäevaselt on teinud ja teevad, on viinud meid tasemele, kus meist ei saa mööda vaadata," toonitas Tartu teatrikollektiivi ning koostööpartnerite asendamatut panust.

Tänavu 22. korda toimuval Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes’il annavad üheksa päeva jooksul 87 teatrit 25st riigist kokku 452 etendust ja seda külastavad ligi 150 000 vaatajat üle maailma.

Järgmine Balti visuaalteatri esitlusfestival toimub 2024. aastal Leedus.

Pildil vasakult Festivali Tallinn Treff kunstiline juht Leino Rei, Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes’i kunstiline juht Pierre-Yves Charlois, Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas ja Eesti Noorsooteatri juht Joonas Tartu. Foto: Eesti Noorsooteater