Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Luulest viidud aastalõpp Rakvere Teatris

01.11.2013 15:24

Aasta pimedaimal ajal toob Rakvere Teater vaatajate ette Viivi Luige tekstidel põhineva luulelavastuse, mille märksõnaks on valge valgus. “Talvehotellist” alustatakse retke, et sinna ikka ja jälle naasta. Kuigi see pole kodu, on see kodune paik, kus jalgu puhata, jõudu koguda ja kosutust saada. Luuleline retk Rakvere Teatris sai alguse täna ja kulgeb erinevate sündmuste lainel uue aastani välja.

Luulest viidud aastalõpp algas Rakvere Teatri hoovist, kus “Talvehotelli” näitlejad Mait Joorits, Natali Lohk, Anneli Rahkema ja lavastaja Tiina Mälberg pihustasid asfaldile stencil-viidad, et tee “Talvehotelli” leiaksid üles ka need inimesed, kes sügisvihmade, tuule ning tormi eest pea õlgade vahele on tõmmanud ja pilku maast üles tõsta ei raatsi.

Raamatut väärt riiulKa avati Rakvere Teatrikohvikus taas Raamatut Väärt Riiul. Kindlasti on paljudel kodusesse raamatukokku tekkinud raamatuid ja muud lugemisvara, mida ise ei vajata, kuid mis on seda väärt, et neid veel korra või paar loetaks. Raamatut Väärt Riiul ongi koht, kuhu need raamatud, ajakirjad ja muud trükised tuua, et nad sealt endale uue lugeja leiaksid.

Luulet on võimalik nautida ka 12. novembril kui Rakvere Teatrikohvikus toimub Poetry slam. Tegu on meeleoluka luuleõhtuga, mille atmosfääri loovad luuletajad ja publik. Rakveres toimub näidisslämm, kus esinevad Tobi Kunze Saksamaalt, Claus Ankersen Taanist ja kolm eesti poeeti - Jürgen Rooste, Kaur Riismaa ja Jaan Malin ehk Luulur. Poeedid esitavad oma parimaid tekste oma parimas esituses. Publik on oodatud kaasa elama ja hindama, sest võitja selgub just publiku abil.

Veel on “Talvehotelli“ lavastustrupp pikal prooviperioodil tuletanud meelde need luuletused, mis neid elu erinevatel hetkedel on saatnud ja tuge pakkunud ning 21. novembril ootavad nad kõiki Lääne-Virumaa Keskraamatukokku, et lugeda ette oma lemmikluuletusi, ning märkida riiulitel ära omapoolsed lugemissoovitused pikkadeks pimedateks talveõhtuteks.

Valge vaikuse laul „Talvehotell“ esietendub 11. detsembril 2013 Rakvere Teatri väikses saalis. Jõuluaega sobivalt loovad meeleolu karge sõna, helge teatriruum ning elav muusika laulvatel kristallkaussidel. Õhtut teatrimajas saab pikendada „Külmalt valge“ või „Kuumalt valge“ õhtusöögiga.

Kaduviku nimel,
Rakvere Teater