Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Luule Epner pälvib Valgetähe V klassi teenetemärgi ja Tartu Ülikooli suure medali

11.02.2018 13:55

"Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks." Nende sõnadega iseloomustas president Kersti Kaljulaid riigi teenetemärkide saajate nimekirjas olevaid inimesi, kelle hulka kuulub ka teatriteaduse õppetooli dotsent Luule Epner, kes pälvib Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Luule Epner on töötanud Tartu Ülikoolis alates 1977. aastast. Ta on 1992. aastal Tartu Ülikoolis asutatud teatriteaduse eriala looja ja kauaaegne juht, endine teatriteaduse professor ning väga armastatud ja hinnatud õppejõud. Tema üliõpilastest Tartu Ülikoolis on tänaseks saanud tuntud teatriuurijad, -kriitikud ja dramaturgid.

Epner on olnud ka Eesti teatriteoreetilise mõtte alusepanija, eestikeelse draama- ja teatriteaduse mõistestiku arendaja ning rahvusvahelise teatriteaduse vahendaja. Mitmete erialaraamatute autori, koostaja ja toimetaja ning kõrgkoolides hinnatud õppejõuna on ta Eestis oma erialaala ekspert number üks. Teadlasena on Epner pühendunud eesti sõnateatri poeetika süvendatud uurimisele, kuid ta on hinnatud ka rahvusvaheliselt, eriti Balti- ja Põhjamaade teatriuurijate hulgas võrdleva perspektiivi loojana.

Epneri teaduspreemiad ja tunnustused:

2018, Valgetähe V klassi teenetemärk
2018, Tartu Ülikooli suur medal
2017, Eesti Teatriliidu Reet Neimari nimeline teatrikriitika auhind
2016, Ajakirja Teater. Muusika. Kino aastapreemia
2013, Tartu Ülikooli väike medal
2013, Ajakirja "Looming" aastapreemia
2008, Ajakirja "Teater. Muusika. Kino" aastapreemia
2002, Eesti Teatriliidu Priit Põldroosi nimeline auhind teatripedagoogilise ja -uurimusliku töö eest
2002, Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali artiklipreemia nominent
2000, Ajakirja "Teater. Muusika. Kino" aastapreemia
1995, Ajakirja "Keel ja Kirjandus" aastapreemia

Valgetähe teenetemärk antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks. Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Tartu Ülikooli suure medaliga tunnustatakse ülikooli ees eriti suuri teeneid omavaid töötajaid ja isikuid väljastpoolt ülikooli. Medal antakse üle veebruari algul Luule Epneri 65. sünnipäeva tähistamisel.