Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lutsu Teatrimajas esietendub jõululavastus lastele

03.12.2004 11:41

Laupäeval, 4. detsembril esietendub Tartus Lutsu Teatrimajas Michael Ende lastelool põhinev "Satanakardinalkohõlepusapõrgulik võlujook".

Tekst ja lavastus: Margus Kasterpalu
Kunstnikud: Kristiina Münd ja Leen Võrno
Muusika: Ivar Põllu

Osades: Aivar Tommingas, Helena Merzin, Katrin Pärn ja Jaak Prints

Kolmel järgneval nädalavahetusel mängitakse Lutsu Teatrimajas kogupere-jõululavastust, milles Loomade Suurkogu salavaatlejad kõuts Maurizio di Mauro ja ronk Jaagup Kronksu püüavad nurjata võlur Pärgel Pahavembu ja nõid Ella Tengelpunga kurja plaani teha valmis võlujook, mille abil saaks ära hävitada kasvõi kogu maailma. Seda, mis edasi juhtub, tuleb tulla ise vaatama. Võlujook keedetakse igatahes valmis ja seda suure suitsu ja tulemängu saatel. Ja lõpp on õnnelik. Või õieti peaaegu õnnelik nagu päriselus tavalisem.

Lavastuses kasutatakse videomaterjali peatselt avatavast Tartu Jaani kirikust. Kasterpalu sõnul oli üheks lavastuse ideeks siduda Ende lastelugu kõigile tuntud vaatega Tartu ilusaimale kirikule ning tuua sellega lugu Tartu praegusesse hetke ja konteksti. "Keegi ju ei saa väita, et kusagil lähedal sellist võlujooki tõesti ei keedeta".

Võlujook valmib 4., 5., 11., 12., 18. ja 19. detsembril algusega kell 14:00 ja 17:00. Pileteid saab osta tund enne algust kohapeal või broneerida telefonil 7 423 800. Piletihind on kõigile 35 krooni, süles istuvad lapsed saavad sisse tasuta.

Tegemist on KOMÖÖDIA festivali korraldanud SA Eesti Teatri Festival esimese lavastusega.


Kaarel Oja
SA Eesti Teatri Festival
infojuht
7 423 800
[email protected]