Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

"Luikede järv" Von Krahli Teatris

28.01.2003 00:00

Lõpusirgele on jõudmas Von Krahli Teatri selle aasta esimese uuslavastuse "Luikede järv" proovid. Eesti teatrihooaja teise "Luikede järve" toovad lavale Peeter Jalakas ja tuntud Moskva koreograaf Saša Pepeljajev.
Esietendused on 30. ja 31. jaanuaril Kanuti Gildi Saalis algusega kell 19.30. Lavastust mängitakse veebruaris kokku vaid 16 korda.

Lavastuses osalevad Von Krahli Teatri trupp (Liina Vahtrik, Tiina Tauraite, Erki Laur, Juhan Ulfsak, Taavi Eelmaa) ning konkursi korras valitud kolm tantsijat Venemaalt (Tatjana Gordejeva, Darja Buzovkina, Olga Tsvetkova) ja kolm Eestist (Triin Lilleorg, Kärt Tõnisson, Anna-Liisa Lepasepp).
Kostüümikunstnik on Reet Ulfsak.
P. I. Tðaikovski muusika on spetsiaalselt selle lavastuse jaoks ümber seadnud Sergei Zagny Moskvast. Muusika on sisse mänginud NYYD Ensemble.

"Luikede järve" erinevaid versioone on võimatu kokku arvutada. Nende seas on klassikalisi, ideoloogilisi, paroodilisi, vanamoodsaid, modernseid jne.
Von Krahli Teatri lavastus ei ole järjekordne tuntud süþee tõlgendus, vaid on üles ehitatud kui kollaaþ, kui "Luikede järve" tegelaste ning sotsiaalsete, kunstiliste, eetiliste ja esteetiliste motiivide peegeldus.
Tegijaid on "Luikede järv" huvitanud ennekõike kui märk, kui lõplik, suletud süsteem ning selle muutmise-muutumise võimalikkus ja vajalikkus.

"Luikede järv" on Saša Pepeljajevi ja Von Krahli Teatri teine koostöö, 1998. aastal esietendus lavastus "Kodanikud!".
Peale esietendusi on "Luikede järv" kutsutud Berliini lõpetama iga-aastast Berliini tantsuhooaega.