Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lõuna-Böömimaa Riiklik Teater annab Theatrumis kaks etendust

26.10.2010 12:44

Pühapäeval ja esmaspäeval, 31. oktoobril ja 1. novembril etendub Theatrumi saalis lavastus “Juudas Iskariot – reetur”. Leonid Andrejevi jutustusel põhineva loo lavastaja, nukkude ja adaptsiooni autor on Jevgeni Ibragimov (Lõuna-Böömimaa Riiklik Teater, Tšehhi).

Jevgeni Ibragimov on maailma nukukunsti ringkondades väga tuntud nukulavastaja, kelle lavastused on koguni neljal korral võitnud Venemaa mainekaima teatrifestivali “Kuldne mask” auhinna ja kes on lavastanud nimekates teatrites Tšehhis, Prantsusmaal ja Türgis. Mõnda aega töötas Jevgeni Ibragimov ka Eesti Nuku- ja Noorsooteatris ning pälvis oma töö eest 2008. aasta Eesti teatri aastaauhindade jagamisel Salme Reegi nimelise preemia missioonitundlikult ja jõuliselt kehtestatud kõrgetasemelise nukuteatrispetsiifika eest lavastustes "Oskar ja Roosa Daam", "Kuldvõtmeke" ja "Mängurid".  
Nüüd saabub Ibragimov Tallinnasse Tšehhi Lõuna-Böömimaa Riikliku Teatri nukunäitlejatega, et mängida festivalil Trialogos oma lavastust “Juudas Iskariot – reetur”.

Lavastusest:
Piibel on inimkonna päevaraamat. Rumal ja mõttetu oleks seada Pühakiri vaidluste või kahtluse alla.
Reetmine on ilmne nähtus, selles ei saa kahelda, reetmine Juuda poolt on aga inimajaloo suurim reetmine.
Järgides nõuannet „ära mõista kohut,“ ei taha ka selle lavastuse autor otsida süüdlasi, jagada inimesi halbadeks ja headeks. Laval on vaid nukud. Nukud, kes räägivad inimkeeli ja ei püüa mitte lahti mõtestada, vaid püstitada taaskord küsimärk üle selle surematu loo...
Kõne all ei ole siin õigustamine või süüdimõistmine, vaid KAASTUNNE.

Mängivad: Jan Hönig, Jiri Šponar, Petr Hubik, Dana Chroustová, Tereza Peterková Lõuna-Böömimaa Riiklikust Teatrist. Valgus, heli: Roman Hron.
Külalisetendused toimuvad festivali "Trialogos" raames. http:// www.trialogos.ee/ Lõuna-Böömimaa Riikliku Teatri koduleht  www.jihoceskedivadlo.cz 

Etendus kestab 40 minutit ilma vaheajata ja on tšehhi keeles, eestikeelse tõlkega (tõlge Rein Agur). Pühapäeval (31.10) algusaeg 20.00, esmaspäeval (01.11) kell 19.30.

Piletid (100.-/ 75.-) saadaval Theatrumi kassas (E-R 12-17), 
Piletilevi ja Piletimaalima müügipunktides ning vabade kohtade olemasolul tund enne algust kohapeal. Broneerimine ja info theatrum at theatrum ee, tel. 6446 889