Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lõppenud Treff festivali pinnalt sünnib uus teatrifestival

07.06.2016 11:47

Treff 2016 külastajad
Üleile lõppenud kümnendat Tallinn Treff Festivali külastas 4792 inimest. Korraldajate otsusel oli tegemist viimase festivaliga Trefi nime all, tuleval aastal jätkab festival uue nime ja formaadiga.

 
Festivalil osales 25 lavastust 20 trupilt üle maailma, sealhulgas mitmed eesti teatrid. Lisaks toimus neli klubiõhtut, kolm vestlusringi artistidega ning näidati üht objektiteatrifilmi Iisraelist. Kõige enam külastajaid oli festivali avaetendusel „Ave Fenix“, mida vaatas Toompea lossi ees ligi 700 inimest.
 
Treffi külastanud väliskülaliste sõnul oli tegemist väga mõnusa ja vahetu festivaliga, kus artistid said ka omavahel kohtuda – seda võimalust ei ole mitte igal festivalil. Inspireerivad kohtumised ja head emotsioonid päädisid festivali lõpupeol, kus andsid spontaanse ühiskontserdi festivalil esinenud muusik ja nukunäitleja Santiago Moreno Argentiinast, näitlejanna ja laulja Yael Rasooly Iisraelist ning kitarrist Omar Torrez Ameerika Ühendriikidest ning eesti muusikud Reigo Ahven, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben.
 
Festivali kunstiline juht Vahur Keller sõnab, et iga aastaga on Treff läinud järjest paremaks. „Paremat festivali kui see, mis äsja lõppes, on raske soovida,“ ütleb Keller. „Seepärast tõmbamegi selle aastaga Trefi-nimelisele festivalile joone alla – järgmisel aastal toimub festival juba uuel kujul,“ avaldab Keller.
 
„Järgmisel aastal toimub meie eestvedamisel visuaalteatrifestival, mil on uus nimi, vorm ja toimumisaeg,“ kinnitab Vahur Keller. „Festival hakkab toimuma biennaalina,“ täiendab ta. Uue festivali täpsem info avalikustatakse 2017. aastal.
 
Tallinn Treff Festival sai teoks tänu paljudele partneritele ja abilistele. Festivali kordaminekusse panustasid sel aastal kokku 60 inimest, sh vabatahtlikud. Treff ja NUKU soovivad tänada Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumit, Riigikogu, Hispaania Suursaatkonda, Prantsuse Instituuti, Ramon Llulli Instituuti, Iisraeli Suursaatkonda, Performing Arts Fund NLi, Canada Council of Artsi, Von Krahli teatrit, Vene teatrit, Vaba Lava, Kultuurikatelt, Hopneri Maja, Kanuti Gildi SAALi, Tallinn Historical Hotelsit, GO hotelli ja My City hotelli.
 
Tallinn Treff Festival on toimunud kümme korda alates 2007. aastast, neist kaheksal aastal on festivali kunstiline juht olnud Vahur Keller. Aastate jooksul on festivalil olnud eriprogramme (nt kooliteatrite ja teatritudengite programm Noor Vaim ja rahvusvahelise nukuteatrite ühenduse UNIMA programm), ühele teemale keskendunud festivale (nt beebiteater aastal 2008), suurejoonelise tasuta tänavaprogrammiga ning teistes linnades toimuvate kõrvalprogrammidega festivale. Trefi kavasse on alati kuulunud visuaal- ja nukuteatrilavastused igas vanuses inimestele, tutvustamaks visuaalse teatri võimalusterohkust ja mitmekesisust.
 
Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi ning Treff Festivali kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 555