Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loovisikuid kutsutakse osalema küsitlusel “Kuidas hoida loovust?”

06.02.2023 14:21

Pildil on punane kardin ja publik selle ees hämaras ruumis istumas.

Karjäärinõustaja Monika Larini kutsub osalema küsitlusel „Kuidas hoida loovust?“, mida saab täita siin. Esmane küsitlusperiood kestab kuni 15. märtsini 2023.

Viimastel aastatel on tehtud paar loovprofessionaalidele mõeldud küsitlust, mis on tegelenud valdavalt rahastusküsimustega. Loomingulise jätkusuutlikkuse garantiid peituvad aga ka paljudes töistes aspektides, mida Exceli tabelites kokku ei võeta.

Küsitluse eesmärk on luua ülevaade loomevaldkondade igapäevatöö psühholoogilisest foonist ja sellega seotud jätkusuutlikkuse strateegiatest.

Ulatusliku küsitluse vajadus on välja kasvanud Monika Larini igapäevasest tööst loovvaldkondade professionaalide nõustajana, mis on suunanud märkama valdkonna toimimismustreid. Üldistuste tegemiseks ja nendest lähtuva ühiskondliku resonantsi tekitamiseks on vaja aga märksa avaramat ja mitmekülgsemat arvamust. Uuringu tulemused ilmuvad artiklitena ja jõuavad ettepanekutena ka nende inimeste töölauale, kellel on võimalus loomingulist tööd toetavaid algatusi luua.

Küsitlus on kahele aastale planeeritud uuringu esimene etapp: kollektiivsete kunstivaldkondade loojate küsitlus. Sellele järgnevad individuaalsemate kunstivaldkondade küsitlus ja pikemad süvaintervjuud mõnekümne loojaga. Samal ajal luuakse ülevaade valdkonna institutsioonide pakutavatest võimalustest.