Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loovgruppe erinevatest teatritest ja vabakutselisi teatriinimesi kutsutakse osalema projektis Teatrikus

06.03.2019 10:47

Teatrikus on teatri-, tantsu- ja etenduskunstide arendusmaraton, mis toimub sel kevadel Narvas. Fookuses on nüüdisaegsed etenduskunstid, innovatiivne tehnoloogia teatris ning äri ja kunsti suhe etenduskunstide kontekstis.

Projekt algab avakonverentsiga, mis toimub 26.–27. aprillil 2019 Narva Vaba Laval. Esinevad eksperdid Eestist ja välismaalt: Immanuel Schipper (Rimini Protokoll, DE), Juri Muravitski (Teatr 18+, RU), Roman Dolžanski (Teater Natsii, RU), Tjaša Ferme (Transforma Theater, US), Svend E. Kristensen (Sew Flunk Fury Wit, DK), Margus Allikmaa (Vene Teater), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal), Artjom Garejev ja Aleksandr Tavgen (Vene Teater), Haide Männamäe, Toomas Tross ja Marek Demjanov (Piip ja Tuut Teater), Alissija Elisabeth Jetjukova (Kinoteater).

Lisaks ettekannetele on konverentsil võimalik tutvuda erinevate tehniliste uuendustega, kuulata ja osaleda aruteludel ning tutvuda Narvaga.

Konverentsile järgneb lavastuste loomise periood, mille jooksul toimub kolm meistriklassi tunnustatud mentorite juhendamisel:

11.12. mai, lavastuse kontseptsioon
25.26. mai, lavastuse vorm
8.9. juuni, lavastuse müük

Loodud lavastusi ja performance'eid näidatakse kokkuvõtval üritusel Festikus 21.-22. juunil. Parim loovgrupp saab auhinnaks õppereisi Euroopa etenduskunstide festivalile.

Osalustasu kogu grupile (kuni 5 inimest):

140 € (registreerimisel hiljemalt 15. märtsil) / 180 € (registreerimisel hiljemalt 10. mail).

Tasu sisaldab: avakonverentsi programm, lõunasöögid ja kohvipausid konverentsi ajal, ekskursioon Narvas; kolm kahepäevast meistriklassi, toitlustus meistriklasside ajal, transpordi osaline kompensatsioon, võitjatele auhinnareis teatrifestivalile Euroopas.

Soovitavalt võiksid meeskonnas olla näitleja, produtsent, lavastaja, turundaja, tehniline inimene.

Ühe ürituse osalustasu:

15 € (registreerimisel hiljemalt 15. märtsil) / 25 € (registreerimisel hiljemalt 25. aprillil).

Tasu sisaldab: programm, lõunasöögid ja kohvipausid kahel päeval.

Täpsem info ja registreerimine: https://objekt.is/et/projects/teatrikus

Projekti korraldab SA Narva Loomeinkubaator OBJEKT. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, EASi projekti "Loomemajanduse valdkonnasisese ning -ülese koostöö soodustamine visuaalse meedia arengu kaudu" raames.