Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loone Ots esitleb kogumikku naljamängudest

27.09.2022 13:19

Kultuuriloolasest kirjanaine Loone Ots esitleb 28. septembril 2022 kell 18.00 Eesti Kirjanike Liidu kirjanduslikul kolmapäeval uut teost: kolme naljamängu koondavat kogumikku „Maarja kiriku rõõmsad lood“. See sisaldab oopusi „Kessleri viled“, „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“ ja „Miina Härma pruudipõli“. Esitlus toimub Kirjanike Maja musta laega saalis.

Komöödiate saamislugu on väga eriline. Kõik kolm näidendit on valminud Tartu Maarja kiriku ajaloolise hoone taastamise nimel ja kirjutatud spetsiaalselt ägedale trupile Maarjateater. Teemaring kujutab meie armsa maarahva kasvamist teadlikeks eestlasteks 19. sajandi farsside võtmes. Näeme uue pastori Willigerode tulekut Maarja kirikusse, Jannseni juubelit esimese üldlaulupeo ettevalmistuste palavikus ja hoopis vähe tuntud, aga omaaegses Postimeheski kirjalikult kinnitatud fakti, et Miina Härma pidi peaaegu saama Preisimaa parunessiks. Kaks näidendit on jõudnud ka edukalt lavale.

Kirjanike Maja musta laega saalis räägivad näidenditest autor Loone Ots ja raamatu illustreerija Urmas Nemvalts. Lõbusad katkendid nii elavas esituses kui ka videona.

Pildil Loone Ots. Foto: Eesti Kirjanike Liit