Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loomemajanduse seminar “X Factor” 11. oktoobril Tartus

10.10.2019 11:08

Olete oodatud 11. oktoobril 2019 Tartu Loomemajanduskeskuse loomemajanduse seminarile "X Factor".

Seminaril osalemine on tasuta!
 
Seminar toimub Tartu Loomemajanduskeskuses, Kalevi 13.
 
 
Ajakava
 
Reede, 11. oktoober

13.00 -15.00 loomemajanduse seminar "X Factor" (inglise keeles)

Loomemajanduse seminar "X Factor" on pühendatud sellele "salapärasele miskile", x-faktorile, mis peidab end loomingus. Koos inspireerivate esinejatega LMK uutest prioriteetsetest valdkondadest, milleks on etenduskunstid, film ja muusika, otsime x-faktorit, mis viiks loojaid ja ettevõtjaid uute ja rahvusvaheliste horisontideni.

13.00 Lavastaja ja näitleja Jarmo Reha ning muusik Liis Ring otsivad x-faktorit etenduskunstidest erinevates kultuuriruumides. Nad jagavad oma kogemust lavastuse „Elagu elu, mis põletab rinda“ (lavastajad Armel Roussel Belgiast ja Jarmo Reha) loomisprotsessist, mis leidis aset Jaapanis, Indias ja Senegalis. Esietendus toimus 11. septembril 2019 Vabal Laval. Lavastus on kutsutud erinevatele rahvusvahelistele festivalidele.

13.30 Filmihelilooja Mihkel Zilmer kõneleb teemal "Helimaailmad: filmimuusika loomine, mis lisab narratiivile uue dimensiooni ja muudab filmikogemuse kaasahaaravaks".

Mihkel Zilmer jagab oma kogemust Tanel Toomi "Tõe ja õiguse" filmimuusika loomisel ning samuti tutvustab põgusalt muusika loomist taani-belgia-eesti kaasproduktsioonile "Erna on sõjas" (režissöör Henrik Ruben Genz), mille võtted toimusid augustis ja septembris Tartu Filmifondi toel Tartus ja Tartumaal. Zilmer on olnud seotud enam kui 70 filmiprojektiga, peamiselt Madalmaades.

14.00 Noor ettevõtja Neveli Niit avab iduettevõtte Ridline loomise tagamaid – kuidas leida loomevaldkonnas üles hea start-up idee ehk mis on x-faktor iduettevõtluses?

Ridline on tarkvara, mis muudab festivali- ja kontserdikorraldaja suhtluse artistidega sujuvaks. Neveli kirjeldab ennast eelkõige kui ettevõtliku mõtlemise, teaduse ning loovuse sümbioosi eestvedajat. Ta on õppinud nii audiovisuaalset meediat lõpetades Balti Filmi- ja Meediakooli kui ka teenuste turundamist ja juhtimist lõpetades TalTechi.

14.30 Briti kultuuriajakirjanik Jude Cowan Montague otsib x-faktorit rahvusvahelises muusikatööstuses.

Jude Cowan Montague on briti kunstnik, kirjanik, poeet ja meediaajakirjanik. Montague´il on doktorikraadi Londoni Ülikooli Birbecki kolledžist filmiajaloo ja visuaalmeedia alal. Ta juhib raadiojaamas Resonance FM saadet nimega News Agents, samuti on ta Facebook'i foorumi Womens Composers Collective üks põhilisi eestvedajaid. Montague kirjutab regulaarselt artikleid erinevatele väljaannetele nagu näiteks Times Literary Supplement, The Quietus, The London Magazine ja Artlust. Varem on ta töötanud üle kümne aasta uudisteagentuuri Reuters heaks. 2011. aastal ilmus tal luulekogu For the Messengers ning üle kõige meeldib talle mängida vintage elektriorelit – 2018. aastal ilmus tal LP pealkirjaga Hammond Hits.

Esineja on kutsutud Tartusse koostöös Ahto Külveti ja Psühhoteegiga.

Seminar toimub koostöös Ajujahiga.

Seminar on üks Tartu Loomemajanduskeskuse 10. sünnipäeva üritustest.Kogu Loomemajanduskeskuse sünnipäevaprogrammi leiate siit: