Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loodi Sihtasutus Vene Teater

07.10.2004 16:29

"Vene Teater" - selle nimetusega on vaatajad juba viimaste aastate jooksul harjuda jõudnud ja selliseks teatri nimi ka jääb. Aga täispika nimetuse "Eesti Riiklik Vene Draamateater" vahetab peatselt välja uus: Sihtasutus Vene Teater.
Esialgu, seniks kuni teatrisisesed muudatused ellu rakenduvad ja publik nimemuutusega kohaneda jõuab, jäävad paralleelselt kasutusele nii uus kui vana nimetus.

5. oktoobril kinnitas Eesti Vabariigi Kultuuriminister ametlikult Sihtasutuse Vene Teater loomise.
Vastloodud sihtasutuse põhieesmärgid on samad, mis tema eelkäiast riiklikul teatrilgi: kõrge kunstilise tasemega lavastuste lavaletoomine nii vene- kui eestikeelse teatripubliku jaoks; repertuaari mitmekesistamine, arvesse võttes kõiki sihtgruppe; teatrikunsti populariseerimine ja etendustegevus nii Eestis kui välismaal; lisaks ka laiaulatuslike kultuuriürituste organiseerimine, sh festivalid, näitused, seminarid jt.

Muutub teatri juhtimisstruktuur: sihtasutuse asutaja (Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium) määrab Nõukogu. Selle kooseis antud ajahetkel on järgmine:

1. Ants Leemets - Sihtasutus Virumaa Muuseumid
2. Tõnu Lensment - Kultuuriministeeriumi teatrinõunik
3. Jevgeni Golikov - Akadeemia Nord Sillamäe filiaali juhataja
4. Tatjana Muravjova  - Tallinna abilinnapea
5. Linda Sade - Kultuuriministeeriumi eelarveosakonna juhataja

Sihtasutust juhib Juhatus, kelle omakorda määrab ametisse Nõukogu. Järgmiseks kolmeks aastaks kinnitati Juhatuse liikmeteks Marek Demjanov (teatri direktor) ja Priit Valkna (teatri arendusjuht). Samuti määrab Nõukogu, järgides Juhatuse ettepanekuid, igaks hooajaks Kunstinõukogu eesotsas kunstilise juhiga.

Üleminek uuele juhtimis- ja finantssüsteemile toimub eelseisva poole aasta jooksul. Tuleva hooaja alguses ootab vaatajaid täiesti uus teater - nii sisult kui vormilt: Sihtasutus Vene Teater.


Merle Ljubimova
Vene Teatri turundusjuht
52 61 891