Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Londonis esietendus Kinoteatri ja Theatre of Europe’i koostöölavastus “Finding Mr Paramour”

03.05.2017 16:36

"Finding Mr Parmour"
Sel reedel, 5. mail esietendus Londonis Kinoteatri ja Theatre of Europe'i koostöölavastus "Finding Mr Paramour", kus nimiosaline räägib oma loo õpetajaks olemisest ja Briti haridussüsteemist.

Lavastus on inspireeritud põhikooli asejuhina töötanud Tim Paramouri palju vastukaja saanud blogipostitusest "Õpetamise kriis", misjärel pani ta üle 12 aasta peetud ameti maha. Eestis on Kinoteater sarnasel teemal andnud üle 70 etenduse Priit Kruusi tükiga "Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine".

Londoni teatris Lyric Hammersmith toimusid 5. mail kaks etendust teatriprofessionaalidele. Laiem publik näeb "Finding Mr Paramouri" praeguste plaanide järgi kahel Inglismaa festivalil: Offbeatil 27. juunil Oxfordis ning Fringe'il 23. juulil Readingis.

Paul Piigi sõnul on tegu Kinoteatri esimese lavastusega väljaspool Eestit ja tegijail pole õrna aimugi, kuhu see kõik välja jõuab. Meeskonda kuuluvad veel Paavo Piik ja Henrik Kalmet. 

Produtsentideks on Kinoteater ja Theatre of Europe, kelle koostööks andis tõuke Eesti etenduskunstide showcase-festival draamamaa.weekend. Toetavad kultuuriministeerium, kultuurkapital, Eesti suursaatkond Londonis ning Arts Council England. 

Lisainfo: 
Paul Piik
5691 5665