Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lõbus teatripäev karikatuuridega

27.03.2007 10:56

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil ootab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum külla teatrisõpru. Muuseum näitab teatriteemalisi karikatuure, pakub võimalust kokku panna puzzlesid ning vaadata kostüüme. 

Väljas on valik karikatuure, mis on esitatud 1969., 1970., 1973. ja 1974. aastal Õhtulehe karikatuurivõistlustele seoses teatrikuudega. Karikatuuri joonistajatest on esindatud näiteks Kuulo Vahter, Aarne Vasar, Janno Põldma, Peeter Ernits, Tõnis Teemaa, Olimar Kallas, Ants Kasesalu, Elle Tikerpäe, Eduard Tüür, Felix Kark, Teet Kallas, Elmar Rõugas, Mati Kütt, Ants Kasesalu, Tõnu Puustusmaa, Kuulo Vahter, Jüri Aljak.
 
Assauwe tornis on avatud Kaarel Karmi 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus "Minu elulugu on minu töö". Eesti ühe läbi aegade parima meesnäitleja Kaarel Karmi meeldejäävaimad rollid sündisid Tammsaare, Schilleri ja eelkõige Shakespeare`i draamades (Hamlet, Othello, Petruchio, Antonius).
 
Kel pole mahti teatripäeval muuseumisse tulla, saavad kodulehel www.tmm.ee/kunstnikumang vaadata virtuaalnäitust "Kunstniku mäng", mis tutvustab viitteist lavakujunduste maketti. Näitus kutsub kaasa rändama lavastuskunstnike maailma ning elama sisse nende töö mängulisusesse. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo tel 64 46 407
[email protected] 
www.tmm.ee