Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatrite päevad Võru Kandles 14.–15. aprillini

12.04.2011 11:30

Võru Kultuurimaja Kannel teatrikülastajatel, nii lastel kui ka täiskasvanutel, on kahel järjestikusel päeval võimalus osa saada kolme erineva linnateatri etendustest. Linnagaleriis on avatud teatrikunstnik MIHKEL EHALA loomingule pühendatud mälestusnäitus. 

Linnateatrite päevadel antakse üle Võru Kandle teatriauhind 2011 ning reedel algusega 14.30 toimub linnateatreid ühendav kõnekoosolek teemal „LINNA VÕIM / TEATRI VAIM“. Koostöös Eesti Teatri Agentuuriga toimuva kõnekoosoleku eesmärgiks on laiendada linnateatri mõistet ning vaadelda lähemalt linna ning etenduskunstide suhteid ja vastastikkust mõju. Kõnekoosolek koosneb kahest osast: 3 ettekannet ning neile järgnev vestlusring.
 
Ettekanded keskenduvad järgmistele teemadele:
linnateatri mõiste defineerimine (on see vaid munitsipaaletendusasutus "Etendusasutuse seaduse" mõistes ehk linnateatrite päevadel osalevad teatrid või ei tohiks seda vaadelda läbi omandivormi ning peaks otsima muid kriteeriume nagu linnavõimu ja teatri koostöö linna kultuuri- ja majanduselu edendamisel, kohaliku kultuurieripära säilitamine ja arendamine vms);
miks peaks linn teatrit toetama ehk millist (majanduslikku, poliitilist, kultuurilist jne) kasu linn sellest saab ning milliseid linnateatrite rahastamissüsteemi kasutatakse mujal Euroopas;
milliseid kunstilisi kohustusi toob kaasa linnateatriks olemine ning kas ja kuidas on linnateatriks olemine mõjutanud Eesti munitsipaaletendusasutuste repertuaari - millest tulevad erinevused.
Vestlusringi kutsutakse eri linnade teatrite juhid ning kultuuriametnikud, kes moderaatori eestvedamisel arutavad küsimuse üle "Millises mahus peaksid kohalikud omavalitsused etenduskunste toetama ning millised on sellega kaasnevad riskid ja võimalused?".

KAVA:
14. aprillil
kell 11 - Kuressaare Linnateatri lasteetendus „Värviline kummut“ (teatrisaalis, piletid hinnaga 3,5 eurot eelmüügis k/m Kannel kassas (tel. 7868676)

kell 17 - Linnateatrite päevade avamine. MIHKEL EHALA  (1978 -2010) mälestusnäituse "Siis ehk olen küllalt elutark panemaks pealkirja" avamine. (linnagalerii II korrusel)

kell 19 - Võru Linnateatri etendus „Loomad“ black-boxis, piletid hinnaga 5 € ja 6,4 € eelmüügis k/m Kannel kassas (tel. 7868676) ja Piletilevi müügipunktides

15. aprillil
kell 13 - Võru Linnateatri nukulavastus „Bibigon, Punamütsike ja naljakas argpüks“ väikeses saalis, piletid hinnaga 3 eurot eelmüügis k/m Kannel kassas (tel. 7868676)

kell 14.30 – 17.30 - Kõnekoosolek: „LINNA VÕIM / TEATRI VAIM“ teatri proovisaalis (III korrus)

kell 19 - Tallinna Linnateatri etendus „Homme näeme“ teatrisaalis, piletid hinnaga 13 eurot eelmüügis k/m Kannel kassas (tel. 7868676) ja Piletilevi müügipunktides

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurikapital, Hotell Tamula, Barrus, Valio, Võrumaa Teataja