Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatris mängitakse ohvrit

29.03.2008 15:35

Laupäeval, 29. märtsil toob lavastaja Mart Koldits vaataja ette Taevalaval mahlaka tüki vene nüüdisaega. Vendade Oleg ja Vladimir Presnjakovi kirjutatud „Ohvrit mängides“ argimütoloogia on kujundanud Iir Hermeliin.

Mängivad: Priit Võigemast, Aleksander Eelmaa, Epp Eespäev, Allan Noormets, Rain Simmul, Andres Raag, Mart Toome, Piret Kalda, Kalju Orro, Indrek Ojari, Andero Ermel, Marje Metsur, Ene Järvis, Helene Vannari  

„Ohvrit mängides” on vaimukas ja tänapäevaselt irooniline ühiskonnapeegeldus, mis lahkab üht ürgseimat inimlikku tunnet - hirmu. Peategelane Valja on kõrgharidusega noor mees, kes töötab miilitsas, kehastades kuritegude rekonstruktsioonide ajal ohvrit. Väljaspool tööd püüab ta omal moel toime tulla elu ebameeldivustega nagu isa surm, ema suhe onuga ja pettunud armastatu. Valja on hamletlik tegelane, kes küll märkab elu ebaõiglust ja pealiskaudsust ning kannatab selletõttu, kuid ometi ei suuda asuda tegutsema, et olukorda parandada - vähemalt kuni hetkeni, mil kujutlus ja tegelikkus omavahel lõplikult segamini lähevad.

Presnjakovide näidend, mida on mängitud edukalt nii Venemaal kui mujal Euroopas ja mille põhjal on vändatud ka film, pakub teravat groteski ja koomiliselt halastamatut sissevaadet kaasaegsesse ühiskonda.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel: 545 32 333
E-post: [email protected]