Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatris esietendub prantsuse komöödia

27.02.2003 00:00

Tallinna Linnateatris esietendub homme, 28. veebruaril prantsuse kirjaniku Claude Magnier romantiline komöödia "Vaene kunstnik!" ("Blaise").
Lavastajaks vanameister Vanalinnastuudiost Eino Baskin, kunstnik Kustav-Agu Püüman, muusikaline kujundaja Jaak Ojakäär, tõlkija Häidi Kolle.

Claude Magnier, prantsuse komöödia- ja vodevillimeister, kirjutas oma esimese professionaalsele teatrile mõeldud komöödia juba 1956. aastal. Selleks oli "Härra Masure" (eestlastele tuntud pealkirja all "Unerohi"), mis saavutas kohe ka suure edu.
Komöödia "Blaise" maailmaesietendus toimus 20. novembril 1959. aastal Pariisi "Théatre des Nouveauté's".

Lummava prantsuse salongikomöödia peategelaseks on õnnetu maalikunstnik Blaise, keda elu ei ole mitte raasugi hellitanud. Tal pole olnud õnne ei armastuses, loomingus ega äriasjades. Isegi õnnetu mehe kallim, modell Génevieve, peab veel teist armukest, rikast ärimeest. Viimasel on palju raha, kunstnikul aga palju fantaasiat. Kui sellele lisandub veel geniaalse Génevieve'i naiselik kavalus, ei või tagajärgedes mitte keegi enam kindel olla. Nimelt valmib Génevieve'i peas saatanlik plaan, mis võimaldaks kunstnikul saada üleöö rikkaks ja kuulsaks. Nii et kõik on võimalik, eriti veel, kui elatakse Pariisis! Kuidas ja kas see kõik õnnestub, selgub juba Linnateatri Taevalaval.

"Vaese kunstniku!" nimiosas on Allan Noormets, teistes osades Hele Kõre, Elisabet Tamm, Ene Järvis, Kalju Orro, Piret Kalda või Evelin Pang, Helene Vannari ja Carmen Mikiver (külalisena teatrist "Endla").

Marion Leppik
Tallinna Linnateater
avalike suhete juht
[email protected]
6650 805, 052 54 652