Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatris avatakse seitsme peakunstniku loomingu näitus

09.01.2017 13:43

Neljapäeval, 12. jaanuaril kell 16.00 avatakse Tallinna Linnateatri Panso saalis uus näitus „Seitse Linnateatri/Noorsooteatri peakunstnikku”. Näitusel saab näha Noorsooteatri/Linnateatri erinevate peakunstnike loodud lava- ja kostüümikujundusi ning –kavandeid.

Milline on maailm? Millest ta koosneb? Nendele küsimustele otsib teatrikunstnik vastust iga uue lavastusprotsessi alguses. Ta mõtestab maailma, kavandab selle ehitamise ja valmistamise ning kui kõik on valmis, jõuabki viimaks lavale midagi väga erilist: täiesti uus, kõikide võimaluste ja lahenduste maailm.

Kõik Noorsooteatri/Linnateatri peakunstnikud on moodustanud loomingulise koosluse teatri peanäitejuhtidega – olgu selle tõenduseks siis Mari-Liis Küla ja Voldemar Panso, Aime Undi ja Mikk Mikiveri või näiteks Tõnu Virve ja Kalju Komissarovi ühiselt loodud lavamaailmad. 

Neljapäeval avataval näitusel saab näha Mari-Liis Küla, Aime Undi, Tõnu Virve, Jaak Vausi, Kustav-Agu Püümani, Iir Hermeliini ja Reet Ausi lava- ja kostüümikavandeid. Vanim eksponaat pärineb 1966. aastast.

Näitus on koostatud Tallinna Linnateatri, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning kunstnike erakogudest. Näituse kuraator on Kustav-Agu Püüman, kujundaja Katre Rohumaa, tekstide koostaja-toimetaja Helen Männik. Näitus jääb Panso saalis avatuks märtsi lõpuni.

Lisainfo:
Margus Küppar
Tallinna Linnateatri turundusjuht
Tel: 515 6564, e-post: [email protected]

Helen Männik
Tallinna Linnateatri dramaturg
Tel: 665 0803, e-post: [email protected]