Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatri suvehooaeg

06.03.2009 15:47

10. märtsil tulevad müüki piletid Tallinna Linnateatri suvesündmustele. Eeloleval suvel tulevad Linnateatri egiidi all Albu maile kaks sõna ja muusika vaatemängu. Esimene neist on eelmisel suvel Elmo Nüganeni poolt Vargamäe väljamäe lõunalavale lavastatud A. H. Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" III osa tõlgendus "Wargamäe Wabariik", mis on palju tunnustust pälvinud.

Lavastus kujutab rahutuid aegu. 1905. aasta revolutsiooni tõuked on jõudnud Venemaalt ka veel iseseisvumata Eestisse, kus iga hetk on lahvatamas tööliste mäss tsaarivalitsuse omavoli vastu. Sellesse lendlehtede, salakoosolekute ja meeleavalduste maailma satub ka äsja pealinna jõudnud Indrek. Koos idealistliku tütarlapse Kristiga laseb Indrek end revolutsiooniideedest kaasa haarata, aga sedamööda, kui rahutustest kasvab välja verine konflikt, tuleb mõlemal peategelasel elus paljutki ümber hinnata. Pöördelised sündmused ei jäta puutumata ka Indreku kodutalu Vargamäed, kus isa Andres ikka veel visalt tõde ja õigust otsib.

"Wargamäe Wabariigi" etendused toimuvad 4., 5., 6., 9. 10., 11., 12., 16., 17., 18., 25., 26. juunil kell 19 ning 13., ja 27. juunil kell 17. Pilet maksab 295 krooni.


Teine sündmus on Tõnis Mägi "Tarkus" lugejale, kolmele solistile, kammerkoorile ja ansamblile. See toimub Albus Kukenoosi viljakuivatis.

Tekstide autord on kuningas Saalomon, Blaise Pascal, Bô Yin Râ, dalai-laama, A. H. Tammsaare, Kaarel Kuurmaa, Tõnis Mägi. Solistid on Tõnis Mägi, Chalice, Liidia Mägi ning lugeja Aarne Üksküla. Lisaks astuvad üles kammerkoor „Head ööd, vend“, dirigent Pärt Uusberg ja ansambel koosseisus Robert Jürjendal, Taavi Kerikmäe, Taavo Remmel, Levi-Danel Mägila, Arno Kalbus ning Madis Metsamart.

"Tarkust", mis möödunud suvel kolmel korral Eesti eri paigus ette kanti, on nimetatud oratooriumiks. Tõnis Mägi ise väldib oma teose žanri määratlemist. "Tarkus" ühendab sõna ja heli – iidsete ja kaasaegsete mõtlejate tekste ning Tõnis Mägi tänapäevast muusikat. See on rännak läbi tuhandete aastate tarkuse, et leida inimeseks olemise tuuma ja loomise lätet. Et püüda mõista, kuidas kõlavad kokku vanade meeste filosoofia ja väikese lapse tarkus.

"Tarkust" esitatakse 6., 7., 8., 9., 11., 12., 13. ja 14. augustil kell 20 Albus Kukenoosi viljakuivatis. Pilet maksab 395 krooni.

Piletid on müügis alates 10. märtsist Tallinna Linnateatri kassas, Piletilevis ja
www.piletilevi.ee.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
e-post: [email protected]