Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatri lavastusel „Kes kardab Virginia Woolfi?“ täitus 250 etendust

22.11.2016 12:45

21. novembril toimus Linnateatri lavastuse „Kes kardab Virginia Woolfi?“ 250. etendus. 2010. aastal esietendunud Mladen Kiselovi hittlavastusest saab peagi ka teatri uus mängukordade arvu rekordiomanik. 

Linnateatri direktor Raivo Põldmaa sõnul on rõõmustav, et lavastuses mängib endiselt originaalkoosseis ning kaheksa teatrihooaja jooksul pole lavastus kordagi mängupuhkusel olnud. „Tegemist on Mladen Kiselovi esimese lavastusega Eestis. Kuigi Mladeni kahjuks enam meiega ei ole, siis killuke tema loomingust elab endiselt edasi,“ ütles Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. 

Kui mängukordade arvu rekord kuulus Linnateatris seni Kaarel Kilveti lavastusele „Oh armastus, sina kallis magus mesi…“, mida mängiti 251 korda, siis Mladen Kiselovi lavastusest „Kes kardab Virginia Woolfi?“ saab peagi uue rekordi omanik. „Tegemist on väga õnnestunud lavastusega, mida publik armastab ning trupp väga hoiab. Loodetavasti elab lavastus veel pikalt repertuaaris edasi,“ lisas Põldmaa.

Kes kardab Virginia Woolfi?
„Kes kardab Virginia Woolfi?“ esietendus 23. jaanuaril 2010. aastal ning kuulub seega Linnateatri repertuaari juba kaheksandat teatrihooaega. Selle aja jooksul on lavastus kogunud ligi 20 000 vaatamist. Vanuselt hoiab „Kes kardab Virginia Woolfi?“ Linnateatri repertuaaris auväärset teist kohta – Elmo Nüganeni lavastus „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ esietendus 2006. aastal. Mladen Kiselovi lavastusi on Linnateatri repertuaaris praeguse seisuga kaks: „Amy seisukoht“ ja „Kes kardab Virginia Woolfi?“.
„Kes kardab Virginia Woolfi?“ autoriks on Edward Albee (1928–2016), lavastajaks Mladen Kiselov (1943–2012), kunstnik Iir Hermeliin. Mängivad Andrus Vaarik, Epp Eespäev, Argo Aadli ja Kristiina-Hortensia Port (külalisena).

Lisainfo:
Margus Küppar
Tallinna Linnateatri turundusjuht
Tel: 515 6564, e-post: [email protected]

Helen Männik
Tallinna Linnateatri dramaturg
Tel: 665 0803, e-post: [email protected]