Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatri laulvad näitlejad tähistavad eesti filmi juubeliaastat

13.11.2012 12:24

Eesti filmi laulud24. novembril kell 19 esietendub Linnateatri Põrgulaval kontsertlavastus „Eesti filmi laulud“, muusikajuhiks Riina Roose. See on ühtaegu nii mõtteline järg kunagisele „Eesti teatri lauludele“ kui ekskurss läbi kodumaise filmimuusika ajaloo alates selle kõige esimestest sammudest kuni tänapäevani.

Novembri märksõnaks paistab olevat  „film“ – see on aeg, mil suurimad kinosõbrad võtavad PÖFFi ajaks puhkuse ja naudivad rahvusvahelist kino ning tasapisi hakkab selja taha hakkab jääma eesti filmi 100. sünniaasta oma rikkaliku kultuuriprogrammiga. Toimunud ja toimumas on mitmeid filmimuusika kontserte. Linnateater tähistab juubeliaastat  kultuuriloolise retkega kodumaise filmimuusika ajalukku, mis pakub hulga avastamisrõõmu nii tegijatele kui publikule.

Kuigi eesti film on võrreldes teiste kunstiliikidega suhteliselt nooruke – esimene helifilm valmis alles 1932. aastal –, on selle ajaga loodud siiski väga suur kogus filmimuusikat, mille hulgas on ka palju väärtuslikke teoseid. Peale helilooja on iga teosega seotud laiemgi kultuurilugu (teksti autor, esitajad), mis väärib eraldi uurimist. Paljud laulud on üldteada, kuid hulganisti on ka neid, mida ei tunta või ei mäletata. Mõnel juhul on film mälust kustunud, muusika aga ei sure.

„Eesti filmi laulude“ arranžeerija on Jaak Jürisson. Laulavad ja mängivad Liis Lass, Maiken Schmidt, Sandra Uusberg, Kaspar Velberg, Mikk Jürjens, Veiko Tubin, Mart Toome ja Andero Ermel.
Koreograafia loob Maiken Schmidt, valguskunstnik on Kalle Karindi. Kunstnikuna debüteerib paljude eesti filmide valmimisele kaasa aidanud Linnateatri peagrimeerija Anu Konze. Prooviprotsessis, mille jooksul vaadatakse muuhulgas ära aukartustäratav hulk eesti filme, on trupile suureks abiks pikki aastaid Tallinnfilmis helirežissöörina ja hiljem dokumentaalfilmide loojana töötanud Enn Säde.

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495
E-post: r.raudsepp@linnateater.ee