Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateatri kolleegipreemiate jagamisel võidutses „Aju jaht“

16.02.2015 11:39

Diana LeesaluTallinna Linnateater tähistas eile, 13. veebruaril oma 49. sünnipäeva ning jagas tunnustust möödunud aasta parimatele tegijatele ja tegudele.

Kolleegipreemiad jagunesid järgmiselt:

parimaks lavastuseks hääletasid Linnateatri töötajad Diana Leesalu poolt lavale seatud Anthony Horowitzi humoorika psühhothrilleri „Aju jaht“, mis tõi ka näitlejapreemiad kõigile osatäitjatele.

Parima kujunduse preemia pälvis Jaagup Roomet „Krabati“ lavakujunduse eest.

Parimaks meesosatäitjaks pidasid kolleegid Indrek Ojarit Mark Styleri rolli eest lavastuses „Aju jaht“ ja Lennie rolli eest lavastuses „Hiirtest ja inimestest“.

Parima naisosatäitja preemiaga tunnustati Anne Reemanni Varvara Pavlovna rolli eest lavastuses „Igatsus“.

Piret KaldaParima meeskõrvalosa preemia pälvis Allan Noormets doktor Farquhari rolli eest lavastuses „Aju jaht“ ja Sobakevitši rolli eest lavastuses „Surnud hinged“.
„Aju jaht“ ja „Surnud hinged“ tõid ka parima naiskõrvalosa preemia Piret Kaldale, vastavalt õde Plimptoni ja Manilova rollide eest.

Parimaks lavastusala töötajaks pidasid Linnateatri töötajad dekoratsiooniala juhatajat Tiit Villemsood ja parimaks maja töötajaks dramaturg-lavastajat Paavo Piiki.
Teiste hulgas antakse igal aastal välja ka eripreemia möödunud aastal eriliselt silma jäänud teo eest. Sel korral otsustasid kolleegid eripreemia anda dramaturg Triin Sinissaarele Tallinna Linnateatri mõttetalgute vedamise eest.

Hea traditsiooni kohaselt sai valida oma lemmiknäitleja ka publik. Publikupreemia pälvis seekord Elisabet Reinsalu. Kõigi publikupreemia hääletuses osalenute vahel loositi välja ka teatripileteid, võitjatega võetakse ühendust.

Lisaks kolleegipreemiatele, mis selgitatakse välja majasisese hääletuse kaudu, annab preemiad parimatele maja töötajatele ja näitlejatele välja ka teatri juhtkond. Juhtkonna näitlejapreemia antakse möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud nais- ja meesnäitlejale, kelleks sel korral osutusid Epp Eespäev ja Argo Aadli. Linnateatri juhtkonna preemiaga parimatele maja töötajatele  tunnustati grimeerija Enda Karimõisat ning öövalvur Vello Aavikut.

Linnateatri toetajad soovisid tunnustada järgmisi töötajaid: ESPAKi näitlejapreemia sai Indrek Ojari, Eesti Päevalehe preemia Märt Pius. Nordeconi preemia maja töötajale sai Märt Keerutaja, Medicumi preemia aga Linnateatri 40+ vanuses meespere.