Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater tähistab 13. veebruaril 37. sünnipäeva

12.02.2003 00:00

PRESSITEADE

Homme, 13. veebruaril tähistab Tallinna Linnateater oma 37. sünnipäeva.

Tallinna Linnateater asutati aastal 1965 Eesti Noorsooteatri nime all. Uue teatri esimene esietendus anti 13. veebruaril 1966. aastal ning seda päeva peab teater oma sünnipäevaks.
1965. aasta augustis alustas teater tegevust endise kutsekooli kitsukestes ruumides Laial tänaval, ees ootamas vaid laokil maja. Õiget mängukohta polnudki, kohe alustati väljasõitudega.
13. veebruaril 37. aastat tagasi avati statsionaarne lava Tallinnas Salme tänaval. Esimeseks esietenduseks oli "Otsustage meie üle, inimesed!" Jaan Sauli ja Rein Olmaru lavastuses. Kuna Laial tänaval oli käimas ehitus ning ka Salme tänaval polnud võimalik igal õhtul mängida, siis otsiti algusest peale hoolega uusi ja huvitavaid mängupaiku. Etendusi anti Kirjanike Majas ("Pingviinide elu"), Kadrioru lossis "("Armas luiskaja"), Tallinna Polütehnilises Instituudis ("Oh armastus, sina kallis magus mesi"). Väga palju käidi ka väljasõitudel - etendusi anti Eestimaa kõigis paigus.
Tänaseks on teatri ilme muutunud - teatri käsutuses on 5 mängupaika ning täiesti eriline majadekompleks Laial tänaval. 1992. aastal Eesti Noorsooteatri nime Tallinna Linnateatri oma vastu vahetanud teater on aga oma südames ikka seesama.
Oma sünnipäeval soovib Tallinna Linnateater õnne kõigile, kes nende 37 aasta jooksul on end selle teatriga sidunud.

Marion Leppik
avalike suhete juht
Tallinna Linnateater
m.leppik@linnateater.ee
tel 6650 805, 052 54 652