Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater kutsub rannahooaja lõpetamisele ja teatrihooaja avamisele

22.08.2012 19:44

Neljapäeval, 30. augustil algusega kell 19.00 tõmmatakse Linnateatri Lavaaugus kokku möödunud rannahooaeg ning avatakse teatri 48. hooaeg. Hooaja avaüritusel saab näha ja kuulda Linnateatrit ees ootavatest plaanidest. Üles astuvad näitlejad, lavastajad, tuvid katusel ja kümme noort kevadel Lavakunstikooli lõpetanut, kes augustis teatriga liitusid.

Nagu tõdes üks vanem Linnateatri näitleja, on puhkus otsakorral, aga kohutavalt kahju rannas peesitamisest ja suvisest vigurdamisest loobuda ning tagasi Põrgulava sügavikesse ja Taevalava kõrgustesse naaseda. Kuid etendused tahavad mängimist, publik elamusi, kostüümid ootavad juba kannatlikult garderoobides. Inspiratsioon ja loomepalavik prõmmivad kordamööda uksele... Nii tulebki käised üles käärida ja uuele hooajale tuurid sisse lükata.

Eelolev hooaeg toob mitmeid uuslavastusi, huvitavaid koostööprojekte ning põneva rahvusvahelise teatrifestivali aasta lõpus. Lisaks tutvustatakse lähemalt augustis trupiga liitunud värsket teatriverd: näitlejaid ning lavastajaid-dramaturge. 

Lisaks ranna- ja teatriteemalisele eeskavale pakutakse laulu ja tantsu, sportlikke mänge ning loositakse välja teatraalseid auhindu. Avatud on ka burgerikohvik „Keti lõpp“ ning baar „Virginia Woolf“. Teatri kassa on sel õhtul lahti kuni kella 22. 

Hooaja avaüritusele on oodatud kõik huvilised, sissepääs on prii.

Istekohti jagub esimesele kiiremale 300 tulijale, ülejäänud peavad melukat õhtut nautima seistes. Hilissuvist aega silmas pidades soovitame kõigil tulijail ka soojalt rõivastuda.

Paduvihma korral jääb üritus ära! Jälgige infot Linnateatri kodulehel www.linnateater.ee .

Osaleda soovival pressil palume endast teada anda hiljemalt 30. augustil kell 15.00.  

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
E-post: [email protected]
Tel.: 5346 8495