Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater esindab Eestit teatrifestivalil Baltiiski Dom

12.10.2012 12:00

Maailmale nähtamatud pisaradPeterburis toimuva teatrifestivali põhiprogrammi kuulub sel aastal üks lavastus Eestist, milleks on Elmo Nüganeni lavastatud Antoša Tšehhonte komöödia „Maailmale nähtamatud pisarad“. Lavastust mängitakse esmaspäeval, 15. oktoobril teatri Baltiiski Dom suurel laval.

„Linnateatrit on Baltiiski Domiga sidunud pika-ajalised suhted, mis küll viimastel aastatel on pisut soikunud,“ rääkis Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. „Seda enam on Balti regiooni ühel suurima festivali põhiprogrammis taas osalemine Linnateatrile au.“ Varasematel aastatel on Linnateater Baltiiski Domil mänginud Elmo Nüganeni lavastusi „Hamlet“, „Kuritöö ja karistus“ (2000), „Burattino“ (2001) ning Adolf Šapiro lavastust „Isad ja pojad“ (2003).

Festival Baltiiski Dom toimub Peterburis alates 1991. aastast igal sügisel, tutvustades nn Balti regiooni teatrit. 2012. aasta festival leiab aset 9.–20. oktoobrini ning põhiprogrammis saab näha Eimuntas Nekrošiuse, Oskaras Koršunovase, Krzystof Jasinski, Pippo Delbono, Luk Percevali, Andryi Zholdaki ja Elmo Nüganeni lavastusi. Festivalilt leiab ka mitu kõrvalprogrammi, mis keskenduvad uuele dramaturgiale, teatrikoolide lavastustele ning Peterburi teatrite uutele projektide tutvustamisele. Samuti toimub teatrikonverents „Stanislavski: pro et contra“, kus arutletakse Stanislavski süsteemi ja selle ajakohasuse, traditsiooni ja innovatsiooni üle. 

Elmo Nüganeni lavastuse „Maailmale nähtamatud pisarad“ kostüümikunstnik on Reet Aus, muusikalised kujundajad Riina Roose ja Jaak Jürisson, valguskunstnik Priidu Adlas. Mängivad Andrus Vaarik, Epp Eespäev, Argo Aadli, Indrek Ojari, Tõnn Lamp, Anne Reemann, Külli Teetamm, Mart Toome, Margus Tabor, Piret Kalda, Allan Noormets ja Andres Raag.  

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495
E-post: [email protected]