Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater avalikustas 48. hooaja plaanid

31.08.2012 11:46

Tallinna Linnateatri uut hooaega ilmestavad verivärske eesti dramaturgia, eesti filmi laulud, kaasaegne maailma näitekirjandus, „Hamlet“, rahvusvaheline teatrifestival ning koostööprojekt Draamateatriga. Nii selgus eile, 30. augustil Linnateatri Lavaaugus peetud suurel hooaja avaüritusel, mida oli kogunenud vaatama üle tuhande inimese.

Rannahooaja lõppu ja teatrihooaja algust märkival komöödiavõtmes üritusel astus üles pea kogu Linnateatri loominguline kollektiiv nii iseenda kui Linnateatri olnud ja olevate lavastuste tegelastena ning mitmete tuntud inimeste (Mihkel Raud, Jaan Tätte jt) paroodiarollides. Kultuuriuudiste ja lavastajatega tehtud intervjuude vormis tutvustati publikule eelolevat hooaega. Ürituse lõppu märkis Linnateatri näitlejate ühine tänuhõige teatrimaja akendelt oma publikule, ilma kelleta teatrit ei saa olemas olla. Avaürituse dramaturgideks ja lavastajateks olid Diana Leesalu, Paavo Piik ja Veiko Tubin.

29. septembril esietendub Hobuveskis „Lantimiskunstnikud“, mis märgib kümne kevadel Lavakunstikooli 25. lennu lõpetanud ja Linnateatriga liitunud noorte esimest ühist tulemist. Siin ja praegu toimuva loo autoriteks ja lavastajateks on Paavo Piik ja Diana Leesalu, mängivad Linnateatri seitse uut noort näitlejat Maiken Schmidt, Liis Lass, Kaspar Velberg, Priit ja Märt Pius ning Karl-Andreas ja Henrik Kalmet. Lavastuse kunstnik on Kristel Maamägi, muusikaline kujundaja Veiko Tubin, dramaturg-assistent Kristiina Jalasto.

27. oktoobril jõuab Taevalavale aga William Shakespeare’i „Hamlet“ Priit Võigemasti tõlgenduses. Hamleti rolli astub Alo Kõrve, Opheliat mängib Evelin Võigemast, Gertrudit Epp Eespäev, Claudiust Rain Simmul. „Hamletis“ jätkab Priit Võigemast koostööd kunstnik Marion Unduskiga, kes oli ka tema eelmise lavastuse „Keti lõpp“ stsenograaf. Muusikalise- ja videokujunduse teeb Veiko Tubin.

Eesti filmi 100. sünniaastapäeva tähistamiseks sünnib Linnateatri muusikajuhi Riina Roose juhtimisel kontsertkava „Eesti filmi laulud“. Kunagist populaarset eesti teatrilaulude vormi jätkates võetakse seekord ette kultuurilooline rännak eesti filmimuusika ajalukku. Laulavad ja mängivad Liis Lass, Maiken Schmidt, Sandra Uusberg, Andero Ermel, Kaspar Velberg, Mart Toome, Mikk Jürjens ja Veiko Tubin. Filmilaulude esietendus on 24. novembril Põrgulaval.

Üle kahe aasta jõuab taas kätte ka rahvusvaheline teatrifestival „Talveöö unenägu“, mis sel korral keskendub Ladina-Ameerika teatrikunstile. Tavapäraselt jõulude ja uue aasta vahel peetud sündmus on sel korral tõstetud pisut varasemaks ning toimub 17.-21. detsembrini. Festivali piletid tulevad müüki sügisel 2012, huvilistel tasub jälgida reklaami Linnateatri kodulehel.

Tõsiste teatrigurmaanide rõõmuks panevad eeloleval hooajal seljad kokku aga Linnateater ja Draamateater: vahetatakse lavastajaid ning kaardipakina segatakse kokku mõlema teatri näitetrupid. Koos võetakse ette Tom Stoppardi triloogia „Utoopia rannik“, mille esimese osa „Teekond“ lavastab Priit Pedajas Linnateatri Põrgulaval, teise osa „Laevahukk“ aga Elmo Nüganen Draamateatris. „Utoopia rannik“ pakub suurepärase võimaluse näha ühiselt laval mängimas nii Draamateatri kui Linnateatri näitlejaid – mõlemad peanäitejuhid võtavad teise teatrisse lavastama suundudes kaasa osa oma kodusest trupist. Esietendused toimuvad teatrikuul, märtsi alguses.

Veebruaris toob Linnateatri uus lavastaja-dramaturg Diana Leesalu aga välja veel ühe lavastuse. Richard Greenbergi „Kolm vihmast päeva“ esietendub Väikses saalis, mängivad Maiken Schmidt, Priit Pius ja Mikk Jürjens.

Hooaja lõpul on oodata ka uut suvelavastust, mille materjal ja lavastaja avalikustatakse hiljem.

 

Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
E-post: r.raudsepp@linnateater.ee
Tel. 5346 8495