Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater avab uue mängupaiga

31.10.2003 11:06

Tallinna Linnateater avab laupäeval, 1. novembril uue mängupaiga.
14. sajandist pärit Köismäe tornis esietendub Frank McGuinnessi tõsielulistel sündmustel põhinev draama "Et keegi mind valvaks".

Tegemist on EMA Kõrgema Lavakunstikooli XXI lennu tudengi Eva Klemetsi bakalaureusetööga. Kunstnik on Riina Degtjarenko. Osades Indrek Sammul, Rain Simmul ja Argo Aadli.

Frank McGuinnessi näidend baseerub sündmustel, mis leidsid aset 80ndate aastate teisel poolel Lähis-Idas. USA toetus Iisraelile, sellega seotud rünnakud Araabiamaade vastu ja alates 1975. aastast kestev kodusõda vallandasid 1985. aastal kaosega võitlevas Liibanonis kriisi, mille käigus võeti pantvangi arvukalt välismaalasi.
McGuinnessi näidendi algallikateks on kahe mehe, Beiruti Ülikooli inglise keele lektori ja briti telereporteri mälestused neljast aastast, mis neil tuli ühes kongis veeta.
Näidendi tegelasteks on kolm meest, kes on ootamatult Lähis-Idas vangi langenud ning seisavad nüüd silmitsi oma mineviku, igatsuste, hirmude ja eelarvamustega.

Köismäe torn, mis asub vanalinnas Tornide Väljakul aadressil Laboratooriumi 27, rajati 1360ndatel aastatel. Torni kaks ülemist korrust olid kaitsekorrused, alumine oli kasutusel laona. Oma praegused viis korrust ning kõrguse 2,6 meetrit sai aga torn 1520ndatel aastatel. Torn on hoburauakujulise põhiplaaniga ning paikneb linnamüüri lääneosas, Plate ja Loewenschede torni vahelises lõigus. Tänaseks on torn restaureeritud ning seda saab kasutada etenduste andmiseks ning näituste korraldamiseks.


Lisainfo:

Marion Leppik
Tallinna Linnateater
Avalike suhete juht
6650 805, 052 54 652
[email protected]