Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater 50: „Olla!“ raamatuesitlus

28.08.2015 16:48

Olla! raamat
4. septembril kell 16.00 on Tallinna Linnateatril rõõm ja au esitleda teatri 50. juubeli puhul ilmunud raamatut „Olla! 50 mälestust ja mälestuste mälestust“, mille autor on teatriuurija ja ajakirjanik Pille-Riin Purje

Esitlus toimub Teatrisõprade klubis ja on avatud kõigile huvilistele. Lisaks sõnavõttudele loetakse ette katkendeid raamatust ning näidatakse videolõike ja fotosid kunagistest lavastustest. Loevad Mari Lill, Maria Avdjuško, Kaspar Velberg, Alo Kõrve, Ursula Ratasepp, Külli Teetamm ja Argo Aadli, üritust korraldavad ning viivad läbi Kalju Orro ja Veiko Tubin.

Tallinna Linnateater on varem välja andnud mitu oma ajalugu puudutavat raamatut, mis on pakkunud kronoloogilist ülevaadet teatri arenguetappidest või hoonete ehitusest. „Olla!“ on vastukaaluks üles ehitatud vabadele assotsiatsioonidele ja läbi aegade kulgevatele seostele, põimides kokku nii raamatu autori enda kui ka omaaegsete kriitikute ja teatriteadlaste muljeid, kirjeldusi ja kommentaare Noorsooteatri/Linnateatri märgilisemate lavastuste ja rollide kohta viimase poolsajandi jooksul. Teos sisaldab ka kõigi viiekümne aasta jooksul esietendunud lavastuste registrit.

„Olla! 50 mälestust ja mälestuste mälestust“. Autor Pille-Riin Purje, toimetaja Mari Tuuling, kujundaja Kersti Tormis, registriosa koostaja Triin Sinissaar, fototoimetajad Kalju Orro ja Siim Vahur. Raamatu väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital. Tallinna Linnateater, 2015.

Rohkem infot:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 53468495