Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnateater 50: Aasta siis oli kuuskümmend viis…

28.10.2015 15:25

Neljapäeval, 29. oktoobril kell 17.00 ootab Tallinna Linnateater kõiki huvilisi Teatrisõprade Klubisse, et mõtiskleda ja meenutada, kuidas Noorsooteater sündis ning milline keskkond uut teatrit ümbritses. Oma mälestusi ja meenutusi teatri algusaegadest jagavad Eesti Riikliku Noorsooteatri esimene peakunstnik Mari-Liis Küla, legendaarne teatriteadlane Lea Tormis ning teatri asutajaliikmed lavakunstikateedri II lennust: Viiu Härm, Marje Metsur, Liina Orlova, Iivi Lepik, Helgi Ilo, Anne Tuuling jt.

Kui pikki seelikuid kanti, millise muusika järgi tantsiti ning mida arvati poliitikast aastal 1965, mil Eesti Riiklik Noorsooteater loodi? Teatri asutajaliikmete ootused, lootused ning ühiskond, milles uus teater sündis – see kõik tuleb arutlusele Tallinna Linnateatri 50. sünnipäevale pühendatud üritustesarja esimesel koosviibimisel.

2015/2016 hooajal toimub Teatrisõprade Klubis Tallinna Linnateatri 50. juubelile pühendatud üritustesari. Hooaja jooksul on kõigil huvilistel võimalus osaleda teatri ajaloole ja praegustele tegemistele pühendatud koosviibimistel. Korra kuus toimuvatel üritustel saavad sõna teatrimajaga tihedalt seotud olnud vanad ja uued töötajad ning head sõbrad, rohkelt näidatakse ka foto- ja videomaterjali.

Palume teatrimajja siseneda läbi Põrgulava sissepääsu. Üleriided on võimalik jätta Kaminasaali.

Üritus on kõigile tasuta.