Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Linnafestival UIT viib Tartut avastama

10.08.2014 19:33

linnafestival UITUIT on üks koht, mis on korraga kõikjal ja mitte kusagil, kuid 13.–17. augustini 2014 väisab UIT linnafestivali kujul Tartut. Oma teise eluaastasse astuv interdistsiplinaarne linnafestival UIT tahab endise jonnakusega kõiki hingelt ja tegudelt uitajaid endale käekõrvale tõmmata, et nendega koos minna muuhulgas VISA halli, Taaralinna katustele, metsikusse linnasüdameloodusesse, õnnelikule tänavapeole ja ajarännakumaigulisele nõukatuurile. Ja võib-olla veel mõnda kohta, mida kaardilt ei leia ja mille olemasoluski kindel olla ei saa.

2014. aastal on linnafestivali UIT peaesinejaks Madridist pärit valguskunstnike duo Linnafestival UITLuzinterruptus, kes on erinevate installatsioonidega esinenud festivalidel üle Euroopa ning kelle töid on presenteeritud nii New Yorgi Guggenheimis kui ka Londoni Victoria & Alberti muuseumis. Tartus loovad nad kohaspetsiifilise valgusinstallatsiooni kasutades kilekotte ning linnaelanikke fotosid.

Lisaks neile on UIT endale külla palunud noored Leedu tantsukunstnikud humoorika ning värske lavastusega „Contemporary?“, mis pälvis eelmisel aastal Leedu teatriaasta auhindade jagamisel Aasta Fenomeni tiitli.

Samuti on festivalil etenduskunstnikud Paolo Zuccotti (IT) ja Jan Hajdelak Husták (CZ), kes viivad vaatajad jalutuskäigule läbi performatiivse installatsiooni nimega „Taking Turns“, et uurida, kuidas erinevad tajud meie reaalsust kujundavad.

Tasku kaubanduskeskuses rullub lahti Nele Suisalu performatiivne installatsioon, mis tegeleb riietumisvabaduse varjus luurava riidesolemise kohustusega. Festivali ajal jõuab kunst ja sündmused ka Tartu katustele – selle tabamiseks peab aga mängu jälgima ja silmad lahti hoidma.

Avastamata paikadesse kerkivad festivali jooksul avastamisväärt peopaigad. Festivali avapauguks on mitte-ainult-filmiõhtu prantsuse režissööri Jacques Tati kultusliku filmiga „Playtime“ (1967). Lisaks põikame koos peosarja Õnne 14 vedajatega Karlovasse tõelisesse Õnne 14 hoovi ning festivali otsad tõmbavad Aparaaditehase hoovis kokku džässise hiphopi sugemetega Sonne Bien (UK) ja siinsele publikule tutvustamist mittevajav Tommy Cash.

Lisainfo ja programm: uit.ee 
facebook.com/linnafestivalUIT
Luzinterruptuse portfoolio: http://www.luzinterruptus.com/works/

pressiteate edastas:
Marie Kliiman
Linnafestival UIT
press & peakorraldaja
[email protected]
+37253405216