Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Link: Tuhkatriinumäng

14.11.2011 10:38

TuhkatriinumangKolmapäeval, 16. novembril kell 17 on Maalisaalis kohtumise Link teemaks Paul-Erik Rummo "Tuhkatriinumäng". Muinasjutust ja mängust räägivad lavastaja Margus Kasterpalu ja folklorist Risto Järv.

"Tuhkatriinumängu" pealkiri seisab koos kahest poolest, millest kumbagi ei ole mõistlik jätta tähelepanuta.

Esiteks muidugi tuntud muinasjutt Tuhkatriinust. Näidend on selle muinasjutu edasiarendus, ülekirjutus. Aga millised motiivid muinasjutust on näidendi autorile olnud olulisemad, millised aga kõrvalised? Millised on üldse muinasjuttude mängureeglid ja millised on tuhkatriinumängu reeglid?

Teiseks - mäng. "Mis mängu seal mängitakse?", pealkirjastas kriitik Margit Tõnson oma arvustuse. See on tõepoolest väga oluline küsimus. Mängu üheks põhitunnuseks on, et on olemas kehtivad reeglid. Millised need on ja kas nad on ka (kõrvalt)vaatajale loetavad?

Oodatakse kaasa mõtlema, kuulama ja arutama!
Pilet maksab vaid 1 euro.

***
Sellest hooajast alustas Eesti Draamateater regulaarset uue lavastuse programmi Link. 

Lavastust ette valmistades arutavad tegijad väga põhjalikult näidendi tausta, tähenduste ja erinevate võimalike tõlgenduste üle ning selle üle, mida igal lavale jõudval lool just siin ja praegu ütelda on. Seda rikkust on teatril rõõm ka publikuga jagada. Nii kutsubki teater vähemalt kord kuus kõiki huvilisi süvenema uuslavastustega seotud teemadesse. Loengud, vestlused, arutelud ja muud kohtumised on nagu link uue lavastuse juurde, mis avab publikule seni avamata uksi ja teemasid.