Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Liivi Muuseum tähistab 35. tegutsemisaastat näitusega legendaarsest teatrimehest Karl Adrast

02.10.2023 12:51

Pühapäeval, 1. oktoobril 2023 avati Liivi Muuseumis näitus ""Õpi elama vaimselt näljasena!" Karl Ader 120."

Peipsiveerest võrsunud legendaarne teatrimees sündis 1903. aastal Koosal. Näitus annab sõnas, pildis ja videos ülevaate Kaarupina tuntud Karl Adra elust ja mitmekülgsest tegevusest, pakkudes avastamisrõõmu nii lastele kui täiskasvanud külastajatele. Pilkupüüdvaima eksponaadina on välja pandud ETV telelavastusest "Onu Tik-Taki seiklused" tuttav hiiglaslik jalgratas, millega nimiosas olnud Ader mööda Ajamaanteed sõitis.

Karl Ader on oma lapsepõlvest Peipsi lähistel kirjutanud mälestusraamatutes "Kui mina olin veel väikene mees ..." ja "Kui mina sirgusin suuremaks …". Mälestuste põhjal on Mari Niitra ja Mikk Kirikal loonud haridusprogrammi "Ajamaanteel Kaarupi lapsepõlve" koos põneva kaardimänguga vana aja asjadest.

Näituse koostasid Mari Niitra ja Mikk Kirikal, kujundas Artur Kuus, tehnilised lahendused nuputas Toomas Saarna ning näitus jääb avatuks 2024. aasta suveni. Näituse valmimist toetas Kultuurkapital.

1. oktoobril möödus ka 35 aastat Liivi Muuseumi asutamisest Juhan Liivi kodukohta. Muuseumi rajasid Maie ja Raivo Nisu, päästes luuletaja kodumaja lagunemisest ning pannes aluse tänasele muuseumikompleksile.

Pildil Karl Ader