Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Liège’i Kuningliku ülikooli teatri külalisetendused

27.05.2011 13:02

Belgiast pärit Liège'i Kuningliku Ülikooli teater annab Eestis kolm etendust Robert Browningu poeemil põhineva hoogsa ja muusikalise lavastusega “Hamelini vilepillimängija”. Lavastajad on Dominique Donnay ja Robert Germay.
Tallinn Teater Treffil antakse Tarbekunstimuuseumi hoovis kaks etendust - laupäeval, 28. mail kell 12.30 ja 14.30 ning teisipäeval, 31. mail kell 19 on etendus Tartus Athena keskuse pööningusaalis. 
Etendused on prantsuse keeles.

Tartut külastab Liège'i trupp külastab teist korda. Esimest korda oldi siin 2008. aastal, mil  etendati täismajale Alejandro Finzi "Sajandilõpu saart”.
Liège'i teatrit ja Tartu Üliõpilasteatrit seovad kuueaastased sõprussidemed -  TÜT on kolmel korral osalenud nende poolt korraldataval festivalil RITU, kahte teatrit seob ka Eesti ja Vallooni kultuurikoostöö ning hetkel valmistavad mõlemad teatrid lavastamiseks ette sama autori näidendit, et seda koos mängida Liège's 2012. aasta festivalil.

Brunswicki lähedal Saksamaal asub kaunis linn Hamelin, mille müüre uhub lõunakaarest sügav ja lai jõgi Weser. Ühtäkki tungivad Hamelini rotid, kes muudavad linnakodanike elu põrguks. Hetkel, kui kõik näib kadunud olevat, saabub linna müstiline vilepillimängija, kes lubab oma maagilise muusikaga linna rottidest vabastada. Ent pärast oma ülesande täideviimist tuleb muusik linna tagasi, et võtta vastu autasu linna vabastamise eest. Ja siis muutuvad asjad keeruliseks…
Legend Hamelini lastest on ilmunud ka eesti keeles, väljaandes “Kuldkeegel” (Tln. 1984).

Tartu etenduse piletid on müügil Volga restoranis ja pool tundi enne algust kohapeal.
Etendust sobib vaadata koos lastega.

Kalev Kudu
[email protected]
+372 55 696 846 
Tartu Üliõpilasteater