Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Liege’i Kuningliku Ülikooli teater Athena keskuses

23.10.2008 13:06

Tartu üliõpilasteatri ja Liege'i Kuningliku Ülikooli teatri vahel kehtib kolmeaastane sõprus- ja koostööleping, mille raames Belgia teater annab külalisetenduse 23. oktoobril kl 19 Tartus Athena keskuse pööningusaalis.  Belglased toovad näidata kaasaegse argentiina kirjaniku Alejandro Finzi "Sajandilõpu saare", mille on lavastanud Liege ülikooli professor Robert Germay.

Alejandro Finzi utoopiline absurdikomöödia räägib maailma ähvardavast hukust: päike hävitab kogu kaaliumi ja maapind praguneb, moodustades saari. Patagooniasse koguneb katastroofis ellujäänute seltskond, kelle hulgas kohtame Charles Darwinit ja ta põetajat Emmat, kes on ühtlasi Sigmund Freudi kihlatu. Emmasse on armunud rändraamatukaupmees Hugo. Tegevusse sekkub ka  kirjanik Antoine de Saint-Exupéry, kes kukub mootoririkke tõttu lennukiga alla. Kas neil õnnestub lennuk õigeks ajaks korda saada, enne kui toimub saatuslik maalihe?
Etendus on prantsuskeelne, ent mõistetav ka keelt mitteoskavale inimesele. Piletid on eelmüügis Athena keskuses ja tund enne algust kohapeal.