Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Leonhard Merzini meenutused “Kuningas Lear’i” filmivõtetest said raamatuks

21.12.2005 12:34

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning kirjastus SE&JS andsid muuseumi uues raamatusarjas "Elavik" välja teise raamatu näitleja Leonhard Merzini meenutused filmivõtetest Nõukogude Liidus pealkirjaga "Ekskursioon filmivõtetele".

Raamatu põhisisuks on 1976. aastal ajaleht Edasi veergudel ilmunud Leonhard Merzini (1934-1990) järjejutt. Hoogsas stiilis ja huumorimeelega kirjeldab ta filminäitleja tööd ja olustikku "Kuningas Lear'i" võtetel. Merzin iseloomustab kolleege, peatudes režissöör G. Kozintsevil, peaosalisel J. Järvetil jt. Raamat sisaldab ka fotosid Ugalas, Vanemuises ja Rakvere teatris mänginud näitleja tipprollidega, Helend Peebu tehtud šarži kui ka reprot Merzini endatehtud maalist.

Eessõna on kirjutanud "Kevade" režissöör Arvo Kruusement. Kujundanud on Kadi Pajupuu, koostajad-toimetajad Kirsten Simmo ja Kalju Haan.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi allikapublikatsioonide sarja "Elavik" esimene raamat "Härra Ants" sisaldab Ants Eskola vanglakirju Hugo Laurile ning seda esitleti 21. juunil 2005. aastal.

L. Merzini "Ekskursioon filmivõtetele" esitlus toimub Vanemuise väikse maja ovaalsaalis kolmapäeval, 21.detsembril kell 18:00.

Kalju Haan ja Simmo Priks
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Teatriosakond
64 42 884
www.tmm.ee